Veselam
Ārstēšana

­Ureaplazmu 
ne vienmēr ārstē, un tā nav STS0

Foto – Shutterstock.com

“Man atklāja ureaplazmu, taču partnerim tās nav. Ja neesmu vīru krāpusi, no kurienes tā radusies? Vai šī slimība vienmēr jāārstē?”
 Zane Rīgā

Ureaplazmas infekciju jau vairākus gadus neuzskata par seksuāli transmisīvo slimību ierosinātāju. Šis mikroorganisms var būt sievietes maksts normālās mikrofloras sastāvdaļa, un tad tā sūdzības neizraisa un nav jāmēģina iznīdēt. Tā kā antibiotikas vājina imunitāti, tās bez īpašas vajadzības nevajadzētu lietot.

Ja mīļotajam šīs baktērijas neatrod, tas liecina par spēcīgu imunitāti. Kad vīrietim atklāj ureaplazmu, viņš vienmēr ir pārsteigts, jo parasti nekādu sūdzību nav.

Tomēr, vājinoties organisma aizsargspējām, šīs baktērijas var izraisīt pastiprinātus izdalījumus no dzimumorgāniem. Ginekoloģe Margarita Puķīte savā praksē novērojusi – ja ureaplazma ietilpst maksts normālajā mikroflorā, sievietes biežāk sūdzas par sēņu infekcijas izpausmēm, un tad, lai to iznīdētu, vispirms jācenšas atbrīvoties no ureaplazmas.

Tā kā starp maksti un urīnpūsli ir neliels attālums, ureaplazma var viegli iekļūt urīnceļos un izraisīt biežus urīnpūšļa iekaisumus, kas parasti mēdz uzliesmot, sievietei saaukstējoties vai saslimstot ar citu slimību. Šajā gadījumā mikrobus jāmēģina likvidēt.

Arī plānojot grūtniecību, ieteicams lietot antibiotikas, lai iznīdētu ureaplazmu. Uzskata, ka tā var ietekmēt grūtniecības norisi un izraisīt spontāno abortu, kaut gan parasti tam ir citi iemesli. Diemžēl, ja šīs baktērijas ietilpst normālas maksts mikrofloras sastāvā, nav garantijas, ka tās izdosies nogalēt. Ureaplazmu nevar arī iznīcināt, lietojot maksts mikrofloru stabilizējošas svecītes vai lodītes, taču šie līdzekļi mazina diskomforta sajūtu dzimumorgānos.

 

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Plāno uzlabot zāļu fizisko pieejamību pacientiem
10 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kāpēc saldējuma vietā izvēlēties sorbertu?
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JR
Juka Rislaki
Latvijā
Latviešu vīri un kuģi Somijas krastos
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Juhansone varētu kļūt par EK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju
32 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Latvijas Futbola federācija rasisma lietā tiek sveikā vien ar izbīli
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
4 stundas