Veselam
Ārstēšana

10 liepājniekiem ar garīga rakstura traucējumiem izstrādā individuālu atbalsta plānu0

Foto: pexels.com

Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests desmit Liepājā dzīvojošām pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem izstrādās individuālus atbalsta plānus sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu saņemšanai, lai veiktu individuālā budžeta modeļa aprobāciju, informē Liepājas pilsētas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šādu plānu izstrādi paredz šodien domes sēdē pieņemtais lēmums par Liepājas pašvaldības dalību Labklājības ministrijas (LM) īstenotajā Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētā projektā. Sociālais dienests ir deleģēts slēgt sadarbības līgumu ar LM par projekta īstenošanu.

Izmēģinājumprojekta realizēšanai ir nepieciešams priekšfinansējums 3500 eiro apmērā no Liepājas pilsētas budžeta.

Kopš pagājušā gada septembra LM sadarbībā ar pašvaldībām ar ESF līdzfinansējumu īsteno līdzīgu individuālā budžeta modeļa izmēģinājuma projektu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecākiem. Izmēģinājumprojekts tiek īstenots desmit Latvijas pašvaldībās, tai skaitā Liepājā, kopā iesaistot 100 bērnus un viņu vecākus, kuri saņem individuālu atbalstu – sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus.

Sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi ir sociālie pakalpojumi (sociālais darbs, sociālā aprūpe, sociālā rehabilitācija un profesionālā rehabilitācija), kas tiek sniegti iedzīvotājiem ārpus sociālajām institūcijām.

Individuālais budžeta modelis ir sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pārvaldības sistēma, lai personai ar invaliditāti pieejamā finansējuma ietvaros iespējami efektīvākā veidā piešķirtu un apmaksātu piešķirtos pakalpojumus noteikto individuālo mērķu sasniegšanai.

Abu izmēģinājumprojektu galvenais ieguvums ir tas, ka pašvaldība kopā ar LM būs piedalījusies jaunas pieejas aprobēšanā un, ja šāds modelis tiks realizēts turpmākā pakalpojumu nodrošināšanā, pašvaldība būs gatava to ieviest, kā arī dalīties ar savu pieredzi un zināšanām. Papildus ieguvēji ir pašvaldības iedzīvotāji, kuri izmēģinājumprojektu laikā ir saņēmuši nepieciešamos pakalpojumus saskaņā ar izstrādātajiem atbalsta plāniem, stāstīja Jākobsone.

Saistītie raksti

Viņa teica, ka pirmajā izmēģinājumprojektā iesaistītās ģimenes pozitīvi novērtē iespēju saņemt aprūpes mājās pakalpojumu un individuālas psihologa konsultācijas, tā mazinot psihoemocionālo spriedzi ģimenēs, ar ko saskaras visas ģimenes, ilgstoši audzinot bērnu ar īpašām vajadzībām. Vecākiem tā bija arī iespēja izzināt vairāk par pieejamajiem valsts apmaksātajiem pakalpojumiem izglītības iestādēs un ārstniecības iestādēs.

Izvērtēšanas komandas speciālisti atzinuši, ka ir izmainījusies bērnu uzvedība, iesaistīšanās mērķtiecīgās nodarbēs. Izmainījies arī ģimenes psihoemocionālais fons, saņemot pakalpojumus ģimenes atbalsta spēju stiprināšanai. Plānos iekļautie atbalsta pakalpojumi tiek īstenoti dažādos veidos – gan kā atsevišķas mērķtiecīgas konsultācijas, gan kā regulāras nodarbības bērnam vai vecākiem, vai visiem kopā pie speciālistiem, gan kā pakalpojumu kurss.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Psiholoģes ieteikumi, kā palīdzēt bērnam uzsākt bērnudārza un skolas gaitas
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
9 ģeniālas idejas, ko pagatavot no arbūza
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Seko šiem ieteikumiem un nekad vairs neuztraucies par matu veselību
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
9 stundas