Veselam
Bērni

10 slavenības, kas atklāti runājušas par pieredzēto spontāno abortu0

Foto – LETA/REUTERS

Šīs sabiedrībā pazīstamās sievietes ir atklāti stāstījušas par sāpīgo spontānā aborta tēmu, lai parādītu citām sievietēm, ka viņas savās sāpēs nav vienas – arī citi šo dzīves pārbaudzījumu piedzīvo.

Saskaņā ar Amerikas Dzemdību speciālistu un ginekologu koledžas (American College of Obstetricians and Gynecologists) un Maijo klīnikas aprēķiniem, vismaz demit procentu no konstatētām grūtniecībām beidzas ar spontāno abortu. Turpretī nespeciālistu vidū veikta aptauja rāda, ka 55 procenti respondentu uzskata spontāno abortu par “reti sastopamu” parādību.

Kādā citā pētījumā noskaidrots, ka 40 procentu no tām dalībniecēm, kuras bija pieredzējušas neveiksmīgu grūtniecību, pēc spontānā aborta jutušās ļoti vientuļi.

Pastāstīsim par desmit  slavenībām, kuras atklāti runājušas par savu spontāno abortu.

1. Pinka

Foto – LETA/AFP

Par to, ka viņa ir stāvoklī un gaida meitu, Pinka pastāstīja 2010. gadā, kad piedalījās Elenas Dedženeresas šovā. Dziedātāja teica, ka nav steigusies ar publisku paziņojumu tāpēc, ka iepriekš pieredzējusi spontāno abortu.
Viņa teica: “Es nevēlējos par to runāt, jo patiesi uztraucos, un man pirms tam bija spontānais aborts.”

2. Gvineta Paltrova

Foto – Leta/AFP

2013. gadā Gvineta Paltrova pastāstīja žurnālam“Daily Mall’s You”, ka pēc divu bērnu laišanas pasaulē viņai bijis spontānais aborts.

Runājot par to, ka viņas bērni prasot sev brālīti vai māsiņu, aktrise teica: “Man bija patiesi bēdīga pieredze, kad gaidīju savu trešo atvasīti. Nesanāca, kā gaidīts, un es gandrīz nomiru. Tāpēc es tagad domāju: “Vai mums pietiek bērnu, vai arī vajadzētu mēģināt vēlreiz?””

3. Bejonse

Foto – Leta/AFP

Par pieredzēto spontāno abortu Bejonse publiski pastāstīja savā 2013. gada HBO speciālizlaidumā“Dzīve ir vien sapnis (“Life is But a Dream”)”, pirms viņa palika stāvoklī ar meitu Aiviju Blū. Dziedātāja savu pieredzējumu aprakstīja ar vārdiem “skumjākais, kas ar mani noticis”.

Tajā pašā gadā, sniedzot interviju Oprai, viņa paskaidroja, kāpēc izšķīrusies dalīties savā pieredzē. “Ir tik daudz pāru, kas ar to saskaras, un tā bija būtiska mana stāsta daļa,” teica Bejonse. “Tas bija viens no iemesliem, kāpēc es nestāstīju citiem par savu otro grūtniecību, jo nevar zināt, kas notiks. Un tas bija grūti, jo visa mana ģimene un  draugi to zināja, un mēs par to ļoti priecājāmies. Tas bija smagi.”

4. Kortnija Koksa

Foto no hdwallsource.com

Līdzīgi kā viņas slavenā seriāla varone Monika, arī Kortnija Koksa saskārās ar grūtībām palikt stāvoklī. Pirms viņas meitas Koko dzimšanas aktrisei bija bijuši vairāki spontānie aborti. 2004. gadā viņa pastāstīja žurnālam “People”:“Grūtniecība man iestājās diezgan viegli, bet man neizdevās šos bērniņus saglabāt.”

Tajā pašā gadā Koksa pārraidē “NBC News” atklāja, ka reizēm bijis ļoti apgrūtinoši darīt savu darbu un smīdināt cilvēkus. Viņa teica: “Atceros, ka vienā no tām reizēm, kad man nupat bija bijis spontānais aborts, Reičelai piedzima bērns.” “Tas bija gluži tajā pašā laikā. Ak, Dievs, bija tik šausmīgi, ka bija jābūt smieklīgai.”

5. Nikola Kidmena

Foto – Leta/EPA

2007. gadā intervijā žurnālam“Vanity Fair” Nikola Kidmena atklāja, cik grūti viņai un Tomam Krūzam bijis kļūt par vecākiem.

“Es gribēju bērnus kopš brīža, kad mēs ar Tomu apprecējāmies,” viņa teica. “Un drīz vien mēs vienu bērniņu zaudējām, tāpēc tā tiešām bija trauma. Pēc tam mēs adoptējām Bellu.”

6. Selīna Diona

Foto – LETA/REUTERS

2009. gadā Selīna Diona TV programmā “Access Hollywood” runāja par mēģinājumiem kopā ar vīru Renē Adželilu tikt pie otra bērna.

Dziedātāja teica, ka viņa bijusi stāvoklī dažas dienas, bet “tas neturpinājās”. Intervijā Oprai dziedātāja par savu pieredzi stāstīja, saglabājot pozitīvu noskaņu: “Tāda ir dzīve, vai ne? Ar to saskaras daudzi. Mēs mēģinājām četras reizes, lai tiktu pie bērniņa. Mēs joprojām mēģinām. Patlaban ir piektais mēģinājums, un es jums teikšu: ja pieci ir mans laimīgais cipars, šai piektajai reizei ir jāizdodas.”

7. Meraija Kerija

Foto – LETA/REUTERS

2010. gadā, būdama stāvoklī ar saviem dvīņiem Monro un Morokanu, Meraija Kerija TV programmā“Access Hollywood” pastāstīja, ka viņas un Nika Kenona pirmā grūtniecība beigusies ar spontāno abortu.
Viņa teica: “Tas mūs abus satrieca, un tas mums bija tumšs un smags posms.”

8. Brūka Šīldsa

Foto – ninjajournalist.com

Brūka Šīldsa par pieredzēto spontāno abortu rakstīja savos 2006. gadā izdotajos memuāros “Un tad sāka līt (“Down Came the Rain”)”. Pati viņa par to uzzināja brīdi pirms došanās uz skatuvi, lai uzstātos kopā ar komēdiju varoni Vardulēnu Kermitu.

2003. gadā notikušajā intervijā žurnālam“People” aktrise dalījās atmiņās par šo notikumu. “Mēs bijām satriekti,” viņa teica. “Līdz tam es domāju: ja ir pienācis laiks un es gribu bērnu, tas vienkārši notiks.”

9. Sofija Lorēna

Foto no Pinterest

Savā 2014. gadā izdotajā memuāru grāmatā “Vakar, šodien, rīt (“Yesterday, Today, Tomorrow”)” kino pasaules ikona Sofija Lorēna atklāti runāja par diviem spontānajiem abortiem. Atcerēdamies ārsta vienaldzīgo attieksmi pret viņas zaudējumu, viņa rakstīja: “Viņa nežēlīgie vārdi sagrāva visas manas cerības, lika man justies bezspēcīgai, neauglīgai un galīgi nepilnvērtīgai.”

10. Šerona Stouna


Šerona Stouna 2012. gadā pastāstīja žurnālam AARP, ja pirms bērnu adoptēšanas viņa pieredzējusi trīs spontānos abortus.

Viņa atminējās: “Pēdējā reizē, kad zaudēju bērnu, man bija 36 stundu ilgas dzemdības”. “Kamēr mēs bijām slimnīcā, piezvanīja mūsu adopcijas advokāts.”

 

Avots: huffingtonpost.com

LA.lv