Veselam
Psiholoģija

10 spēcīgas filmas, pēc kuru noskatīšanās gribas apsēsties un padomāt 16

Malena

Malèna, 2000

Kino, pēc kura tev ir nepieciešams paklusēt, apdomāt redzēto un ļaut tavā dzīvē ienākt jaunām domām.

Skarbs stāsts par to, kā tas ir – būt skaistai sievietei skaudīgu un miesaskārīgu cilvēku vidū. Otrā pasaules kara Itālija, lieliskā Monika Beluči un Enio Morikones mūzika.

Hatiko – uzticamais draugs

Hachi: A Dog’s Tale, 2008

Ja vien cilvēks necieš no sociopātijas, ikvienam acīs sariesīsies asaras, tikai pieminot tā suņa vārdu, kurš gaida mirušo saimnieku, katru dienu atkārtojot to pašu rituālu. Amerikāņu filma – 1987.gadā filmētas japāņu filmas “Hatiko stāsts” rimeiks.

Migla

The Mist, 2007

Režisors Frenks Darabonts mīl uzņemt filmas pēc Stīvena Kinga darbiem. Slavenākā – “Bēgšana no Šoušenkas”. “Migla” turpina šo tradīciju un apdullina skatītājus ar savu finālu. Bet sākas viss vienkārši ar miglu, kas aptver nelielu pilsētiņu – no miglas uzglūn briesmoņi. Un, protams, tā nav tikai šausmu filma – nobiedēt, padzenāt adrenalīnu asinīs. Šis ir stāsts par cilvēkiem, kuri pārdzīvo murgu, un viņu rīcību.

Šerbūras lietussargi

Les parapluies de Cherbourg

Vai esat ievērojuši, ka neviena lieliska filma neiztiek bez ģeniālas mūzikas? Dziesmas no filmas jau ir kļuvušas par klasiku, un stāsts par nepiepildītu mīlestību joprojām skan svaigi.

Jāņtārpiņu kapakmens

Hotaru no haka, 1988

Visapkārt karš, Japānas zeme dreb no bombardēšanas un divi bez vecākiem palikuši bērni cenšas izdzīvot, slēpjoties kādā pamestā patvertnē. 14 gadus vecajam zēnam nākas kļūt pieaugušam, lai izglābtu sevi un savu mazo māsiņu.

Pamošanās

Awakenings, 1990

Pamatojoties uz ārsta Olivera Saksa reālo pieredzi, filma ir stāsts par retu slimību upuriem, kuri ir pavadījuši nekustīgā stāvoklī vairākus gadus un kādā brīdī, pateicoties ārstēšanai “pamostas”. Kopā ar viņiem atklājot vienkāršus dzīves priekus, ar jaunām acīm pasaulē paskatās arī ārsts.

Es, Ērls un mirstošā meitene

Me and Earl and the Dying Girl, 2015

Ir jābūt ļoti spēcīgam cilvēkam, lai draudzētos un pieķertos cilvēkam, kurš mirst. Gregs cenšas uzmundrināt ar vēzi slimo Reičelu un rāda viņai amatieru filmas, kuras uzņēmuši abi ar draugu.

Kad sapņi piepildās

What Dreams May Come, 1998

Vizuāli perfekta filma stāsta par mūžīgo mīlestību, kas nepazīst robežas un nebaidās no nekādiem šķēršļiem. Robins Viljamss, kurš pirms tam atveidoja pārsvarā komiskas lomas, spēlē drāmā un atklājas tajā jaunā veidā.

Trīspadsmitais stāvs

The Thirteenth Floor, 1999

Filma laista klajā 1999.gadā, īsi pirms “The Matrix”, un kaut kā palika nepamanīta. Tajā nav tik pārsteidzošu specefektu, bet tā daudz vairāk iedziļinās realitātes un virtualitātes problēmā, grodāk vērpj sižeta pavedienu. Pēc noskatīšanas nav iespējams uzreiz pārslēgties uz kaut ko citu. Gribas pasēdēt un padomāt.

Andrejs Rubļovs

Андрей Рублев, 1966

Dižais gleznotājs, gaismas un labestības apdziedātājs, dzimis laikā, kad attiecības starp cilvēkiem padarīja zemi līdzīgu elles filiālei: XV gadsimta Krievija ar klejotāju uzbrukumiem, kņazu domstarpībām, badu un slimībām. Lai tā visa ielenkumā atrastu sevī mīlestību pret cilvēkiem, nepieciešams iziet nopietnu personības veidošanās ceļu.

Avots: cameralabs.org

LA.lv