Veselam
Dzīvesveids

Podkāsti un tematiskā ekspedīcija – tava svētdienas veselības deva0

Foto: pexels.com

Brīvdienas ir laiks, ko pavadīt, nedomājot par darbu un pienākumiem, tāpēc veselam.lv redaktore Krista Dzidzēviča iesaka interesantas nodarbes, kā aizpildīt laiku produktīvi un, protams, veselīgi.

Atklājot podkāstus

Iepriekš jau rakstīju, ka mūzikas klausīšanās vilcienā, mazgājot grīdu vai skrienot, vairs neiepriecina un nedod ierasto enerģijas devu, drīzāk traucē un jauc galvu. Lai arī klasiskā mūzika vēl joprojām man patīk, esmu atklājusi, kā lietderīgi izmantot savu laiku un ceļā ne tikai izklaidēties, bet arī uzzināt ko jaunu, – klausoties podkāstus.

Foto: pexels.com

Tie ir audioformāta raidījumi, kuru vadītājs viesim neuzdod jautājumus. Tā nav ne intervija, ne diskusija, drīzāk brīva saruna, kuru klausoties šķiet, ka sēdi kafejnīcā un dzirdi pie blakusgaldiņa draugu pulkā pārrunātās tēmas. Tieši šī brīvība, nepiespiestā izjūta un humors mani neatgriezeniski ievilcis šajā pasaulē. Pārsvarā cilvēki podkāstus veido savā brīvajā laikā, tas nav viņu pamatdarbs. Tos vada komiķi, dizaineri, uzņēmēji, uztura speciālisti – būtībā dažādu jomu pārstāvji.

Ir gan tematiskie podkāsti, kuros iespējams iegūt informāciju par vienu, piemēram, veselības tēmu, gan tādi, kur pārrunātais atšķiras līdz ar katru jaunāko viesi. Tā nu atklāju arvien jaunus podkāstus un gan sēžu vilcienā, gan skrienu krosu ar smaidu sejā, klausoties, ko interesanti cilvēki stāsta par savu dzīvi un pasaulē aktuālo. No sirds iesaku!

Veselīga tematiskā ekspedīcija

Foto: Shutterstock

Vasaras pilnbriedā kājas pašas ved ārā pa durvīm tuvāk dabai un skaistumam. Arī manā draugu lokā svētdienas ekskursijas ir cieņā, un jau pirms pāris gadiem aizsākām tradīciju, ka dodamies ne tikai uz konkrētu galamērķi, bet izvēlamies ceļojuma tēmu – reiz devāmies uzkāpt septiņos dažādos skatu torņos, citreiz izstaigājām piecas dažādas dabas takas. Iespēju ir daudz: upes krasti, klintis, īpaši akmeņi, ko tik visu mēs varam apskatīt un novērtēt! Izvēle ir ceļotāju rokās.

Saistītie raksti

Veselīga tēmas izvēle, nevis vienkāršs galamērķis Sigulda – būs ne tikai interesantāks, bet arī veselībai draudzīgs, jo viena skatu torņa vietā būs jāuzkāpj vairākos, vienas takas vietā jānoiet piecas – vairāk kustību, vairāk prieka!

Lieki piebilst, ka arī panorāmas skati – nevis viens, bet vairāki dienas laikā – sniedz neatkārtojamas emocijas, arī dažādā daba: purvi, meži, kuros ierīkotas pastaigu takas. Salīdzināšana dod iespēju gūt piecreiz vairāk skaistuma, kas pavasarī jau tā spraucas pa visām vīlēm. Atliek vien saņemties, piezvanīt draugam, vienoties par veselīgo tēmu un mesties dēkā.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Plāno uzlabot zāļu fizisko pieejamību pacientiem
10 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kāpēc saldējuma vietā izvēlēties sorbertu?
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JR
Juka Rislaki
Latvijā
Latviešu vīri un kuģi Somijas krastos
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Juhansone varētu kļūt par EK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju
34 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Latvijas Futbola federācija rasisma lietā tiek sveikā vien ar izbīli
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
4 stundas