Veselam
Ārstēšana

14. novembra vakarā notiek diskusija Diabēts – mīti un patiesība0

Foto – Shutterstock

Diemžēl saslimšana ar diabētu pēdējos gados kļūst arvien izplatītāka visā pasaulē un arī Latvijā. Turklāt otrā tipa cukura diabēts var piezagties klusi un nemanāmi, tādēļ tas tiek konstatēts arī cilvēkiem, kas jūtas labi un par veselību nesūdzas. Lai pievērstu uzmanību šai problēmai, pārrunātu diabēta saslimšanas riskus un kliedētu ar to saistītos mītus, BENU Aptieka šodien, Pasaules Diabēta dienā, rīko diskusiju Diabēts – mīti un patiesība, piedaloties veselības jomas speciālistiem. Diskusija būs skatāma tiešraidē un ierakstā, un būs pieejama ikvienam interesentam.

14. novembris ir diena, kad visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Diabēta diena, pievēršot uzmanību šīs slimības izplatības pieaugumam pēdējos gados.

Diabēts ir viena no tām slimībām, ko sekmē mūsu dzīvesveida izmaiņas un paradumi. Tomēr – vai dzīvesveids ir noteicošais faktos un cik liela loma ir iedzimtībai? Kā atpazīt pirmos simptomu? Kā pēc iespējas pasargāt sevi un savu ģimeni no šīs saslimšanas? Šie ir tikai daži ar diabēta profilaksi saistīti jautājumi, par ko ikdienā aizdomājas vien retais.

Saistītie raksti

Diabētam veltītajā diskusijā piedalīsies endokrinoloģe Una Gailiša (P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas centra ambulatorās daļas vadītāja), kas pastāstīs par diabēta galvenajiem cēloņiem, simptomiem un ārstēšanu. Savukārt Līga Ārente, RAKUS Endokrinoloģijas nodaļas galvenā māsa, runās par diabēta pacientu aprūpi un būtiskākajiem ārstniecības jautājumiem, bet BENU Aptiekas farmaceite Anda Konone informēs par iespējām veikt cukura līmeņa pārbaudes un medikamentu pieejamību. Diskusiju vadīs Valdis Melderis.

BENU veselības un skaistuma akadēmijas lekciju cikla diskusija Diabēts – mīti un patiesības norisināsies šodien, 14. novembrī, plkst. 18.00 un būs pieejama ikvienam interesentam tiešsaistes tiešraidē “BENU Aptiekas” Facebook lapā.

LA.lv