Veselam
Ārstēšana

14. novembrī Rīgas Centrāltirgū konsultēs par diabēta riskiem 0

Foto: Africa Studio/Shutterstock

Atzīmējot Pasaules diabēta dienu, Latvijas Diabēta federācija (LDF) šā gada 14. novembrī aicina iedzīvotājus uz informatīvo pasākumu Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, Centrāltirgus ielā 3, k-3, no pl.14.00 līdz 17.00. Pasākuma laikā būs iespējams konsultēties ar speciālistiem, bez maksas noteikt savu holesterīna līmeni, kā arī saņemt kuponus bezmaksas cukura līmeņa pārbaudei.

Pasākumā būs pieejamas ārsta – endokrinologa un uztura speciālista konsultācijas par diabēta profilaksi un ārstēšanu, veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm. Tāpat ikviens interesents varēs bez maksas noteikt savu holesterīna līmeni un saņemt kuponus bezmaksas cukura līmeņa pārbaudei asinīs.

“Pasaules diabēta dienas tēma šogad ir “Diabēts un ģimene”. Latvijā ir vairāk nekā deviņdesmit tūkstoši cukura diabēta pacientu, un šī saslimšana skar ļoti daudzas ģimenes. Cukura diabēta diagnoze vieš izmaiņas ne tikai paša pacienta, bet arī viņa tuvinieku ikdienā, nesot daudzus jaunus izaicinājumus. Tāpēc šogad īpaši vēlamies izcelt ģimenes būtisko lomu diabēta ārstēšanā, aprūpē un profilaksē,” atzīmē LDF prezidente, endokrinoloģe Indra Štelmane.

“Turklāt statistika liecina, ka katrs otrais pieaugušais pacients nezina, ka viņam ir diabēts. Tādēļ aicinām ikvienu regulāri pārbaudīt savu veselības stāvokli un noteikt savus diabēta riskus, kā arī mudināt ģimenes locekļus pārbaudīties!”

Saistītie raksti

Savukārt Latvijas Bērnu un Jauniešu diabēta biedrība ielūdz uz pasākumu “Atpazīsti diabētu – izglāb dzīvību!”, kas notiks šā gada 17. novembrī, Kalnciema kvartāla tirgū, Kalnciema ielā 35, Rīgā, no pl.10.00 līdz 16.00. Tā laikā būs pieejamas uztura speciālista konsultācijas, dabīgo saldinātāju degustācijas un radošā atstarotāju darbnīca.

Diabēta izplatība visā pasaulē pieaug katru gadu, un ārsti atgādina, ka līdz pat 80% diabēta saslimšanas gadījumu ir iespējams novērst vai aizkavēt ar ēšanas paradumu maiņu un fiziskām aktivitātēm. Vairāk informācijas par diabēta profilaksi un ārstēšanu šeit: www.diabets.lv

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Simtgades svinību apmeklētājiem vajadzēja rēķināties ar pūli, policija noraida pārmetumus
54 minūtes
LE
LETA
Dabā
Valsts lielākajā daļā valda viegls sals; vietām apledojuši ceļi
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Māra Libeka: “Necepieties”, viss būs kārtībā!
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Breksita cīņas turpinās
1 stunda