Veselam
Psiholoģija

15 filmas par tik spēcīgām jūtām kā šāviņš sirdī0

Cilvēkus dzīvē virza prieks un skumjas, skaudība un neatlaidība, laime un vilšanās, naids un mīlestība: kādā tie kūsā, citā guļ līdz kādam brīdim… Lūk, filmas par spēcīgām jūtām.

“Tālu no paradīzes” (2002)

Nosaukums oriģinālā “Far from Heaven”, Focus Features

Keitija ir mājsaimniece, Frenks – veiksmīgs uzņēmējs. Viņiem ir laimīga laulība, bērni, māja piepilsētā, dārga mašīna un jauns televizors – piecdesmito gadu labklājības simbols.

Taču aiz šīs glancētās fasādes viss nav tik ideāli, kā šķiet. Keitija nejauši pamana vīru citas sievietes apskāvienos – viņu ģimene jūk. Kamēr Frens cenšas tikt galā ar sevi pie psihoterapeita, viņa sieva atrod mierinājumu jauna melnādainā puiša kompānijā.

Spēcīga retromelodrāma par to, ka sirdij jau nepavēlēsi.

“Dzimšana” (2004)

Oriģinālais nosaukums “Birth”, New Line Cinema

Pirms desmit gadiem nomira Annas mīļotais vīrs Šons. Viņa smagi pārdzīvoja zaudējumu, bet tagad no jauna grasās precēties ar veiksmīgo uzņēmēju Džozefu.

Negaidīti viesībās par godu saderināšanai, uzrodas nepazīstams desmit gadus vecs puika, kurš apgalvo, ka viņš ir mirušā vīra reinkarnācija.

Puika stāsta par tādiem pagātnes intīmās dzīves brīžiem, par kuriem varēja zināt tikai Šons. Anna sāk ticēt tam un ir gatava atsaukt kāzas ar Džozefu.

Filma par kaislīgu ticību tam, ka brīnumi notiek. Galvenajā lomā Nikola Kidmena – šī ir viena no viņas labākajām dramatiskajām lomām.

“Divi mīlētāji” (2008)

Nosaukums oriģinālā “Two Lovers”, 2929 Productions

Leonards ir nedaudz jokains vecpuisis un romantiķis, kurš dzīvo ar vecākiem un strādā ģimenes uzņēmumā, ķīmiskajā tīrītavā.

Vecāki vēlas, lai viņš apprecētos ar kluso un rūpīgo Sandru, meitu uzņēmējam, kurš nopircis viņu ģimenes biznesu. Taču kādu reizi Leonards trepēs iepazīstas ar skaistu kaiminu Mišelu, kuru uztur bagāts mīļākais.

Smalka filma par visu pārņemošām jūtām, tik spilgtām, ka tas nevar atstāt sirdis bez rētām.

“Anonīmie romantiķi”  (2010)

Nosaukums oriģinālā “Les émotifs anonymes”, Pan-Européenne

Anželika ir tik kautrīga, ka noģībst brīdī, kad psihoterapijas grupā ir viņas kārta pastāstīt par sevi. Žans Renē ir šokolādes fabrikas īpašnieks, bet arī viņš ir neticami kautrīgs, kad runa ir par sievietēm. Uzaicināt sievieti pusdienās viņam ir kā pievarēt kalnu virsotni.

Kad Anželika atnāk pie viņa stāties darbā, viņa atklāj, ka šokolāde ir vienīgā tēma, par kuru viņi ir gatavi runāt bez aizķeršanās. Viņi pakāpeniski iemīlas viens otrā, bet vai spēs spert pirmo soli un atdzīties jūtās. Eleganta komēdija par mīlestību ar īstu franču šarmu.

 

“Džindžere un Roza” (2012)

Nosaukums oriģinālā “Ginger & Rosa”, BBC Films

Džindžere un Roza ir nešķiramas kopš bērnības, viņas pavada laiku kopā, vienādi ģērbjas un dalās ar saviem intīmākajiem noslēpumiem. Tomēr pirmā interesējas par politiku un filozoiju, bet otrā sapņo par romantisku mīlestību kā grāmatās.

Kad Rozā iemīlas Džindžeres tēvs, draudzenes viena no otras attālinās un ierastā pasaule sāk brukt uz mūžiem.

Filma par pirmajiem nopietnajiem dzīves pārbaudījumiem, sāpēm, bailēm, mīlestību un grūti pārvarēšanu.

“Rūbija Spārksa” (2012)

Nosaukums oriģinālā “Ruby Sparks”, Fox Searchlight Pictures

Kelvins deviņpadsmit gadu vecumā kļuvis par slavenību, uzrakstot savu pirmo romānu, kas kļuvis par bestselleru. Tagad viņu piemeklējusi radošā krīze un viņš nolemj izdomāt mūzu, kura iedvesmotu viņu rakstīšanai.

Viņš detaļās apraksta šīs meitenes ārieni un raksturu, viņas intereses un ieradumus, un nosauc viņu par Rūbiju Spārksu.

Un reiz, atgriezies mājās, viņš tur satiek savu fantāzijās izdomāto meiteni… reālu, sēžam uz dīvāna.

Taču viņu attiecības attīstās nebūt ne tik gludi, kā varētu domāt.

Asprātīga romantiska komēdija, kura liek nopietni aizdomāties par to, cik tālu esam gatavi iet mēģinājumos pārveidot otru cilvēku atbilstoši savām vēlmēm.

“Aizraujošais laiks” (2013)

Nosaukums oriģinālā “The Spectacular Now”, 21 Laps Entertainment

Astoņpadsmitgadīgais pēdējās vecāko klašu skolēns Saters Kīlijs piestrādā apģērbu veikalā, dzīvo ik dienu kā pēdējo, dzer un “atraujas pēc pilnas programmas” ballītēs. Kad viņu pamet meitene, viņš piedzeras un aizmieg svešā vietā, kur viņu atrod pieticīgā un naivā Eimija.

Viņi satuvinās un meitene iemīlas “sliktajā puisī” līdz ausīm.

Aizkustinoša un smalka filma par pieaugšanu, pirmo mīlestību un pirmajiem nozīmīgajiem dzīves lēmumiem ar Šeilīnu Vudliju galvenajā lomā.

“Morgana kunga pēdējā mīla” (2014)

Nosaukums oriģinālā “Mr. Morgan’s Last Love”, Bavaria Pictures

No laika, kad padzīvojušas filozofijas profesoram Metjū Morganam nomira viņa mīļotā sieva, viņš vientulībā dzīvo Parīzē, tā arī neiemācījies franču valodu un zaudējis dzīves garšu.

Reiz viņš autobusā nokrīt un viņam palīdz jauna deju skolotāja Polīna. Viņa arī jūtas vientuļi, un abi sāk draudzēties.

Kad pie Metjū atbrauc dēls, viņš, atklājis, ka tēva jaunā draudzene ir ļoti jauna, viņš sarīko skandālu. Pāra attiecības liek uz spēles ģimenes attiecības.

Labsirdīga un aizkustinoša drāma par to, ka sirdij uzšpļaut uz gadiem. Turklāt ar pazīstamo Maiklu Keinu galvenajā lomā!

“Elpo” (2017)

Nosaukums oriģinālā “Breathe”, BBC Film

Roberts Kavendišs ilgi cīnījies par Diānas sirdi un beidzot to ir iekarojis – abi ir iemīlējušies, apprecējušies un gaida bērniņu. Taču Roberta poleomīta dēļ jaunais vīrs izrādās uz mūžu piekalns invalīda krēslam – viņš ne tikai nespēj pats staigāt, bet pat elpot!

Ārsti prognozē, ka viņš dzīvos vien dažas nedēļas. Bet Diāna nolemj par vīru cīnīties – viņa neļaus viņam dzīves atlikušo daļu pavadīt vienam pašam slimnīcas sienās.

Atmosfēras melodrāma par to, ka īsta mīlestība, lai arī nevar nedziedināmo nolikt uz kājām, tomēr spējīga sniegt otru laimīgo dzīvi.

Filma veidota pēc reāla stāsta motīviem.

Nosaukums oriģinālā “Dieses bescheuerte Herz”  (2017)

Izlaistais pieaugušais ārsta dēls Lenijs dzīvo par tēva naudu un viņu interesē tikai ballītes un nakts klubi. Pēc tā, kad viņš dzērumā iebrauc ar automašīnu sava tēva baseinā, viņa tēvs atsakās viņam vienkārši tāpat dot līdzekļus. Viņš iekārto dēlu darbā savā klīnikā – tagad Lenijam jāpavada laiks ar piecpadsmitgadīgo puisi, kam ir iedzimta sirds slimība. Viņu sauc Davids un, zinot, ka viņš varētu nenodzīvot līdz pilngadībai, Lenijs aicina puisi uzrakstīt sarakstu ar lietām, ko viņš gribētu pamēģināt – iemīlēties, ierakstīt dziesmu studijā, piesēsties pie automašīnas stūres u.t.t. Lenijs palīdz to īstenot.

Aizkustinoša traģikomēdija par labsirdību un draudzību, ģimeniska filma.

Nosaukums oriģinālā “Un sac de billes” (2017), Gaumont Film Company

Četrdesmitajos gados ebreju ģimene cenšas glābties no fašistiem okupētās Francijas. Lai izdzīvotu, viņiem jāpamet Parīze, bet darīt to kopīgi ir bīstami, tādēļ dēli dodas prom divatā.

Dramatiska filma par ģimenes mīlestību un drošsirdību, veidota pēc autobiogrāfiska stāsta.

“Viļņu varā” (2018)

Nosaukums oriģinālā “Adrift”, STX Entertainment

Amerikāniete Temija un brits Ričards pirmoreiz iepazīstas Taitī, lai nekad nešķirtos. Viņi nolemj kopīgi ceļot ar jahtu uz ASV, pāri Klusajam okeānam. Taču viņu ceļojums, kas solījās būt neaizmirstams, pēc vētras pārvēršas par katastrofu.

Saistītie raksti

Komunikācija ar ārpasauli, buras un motors ir saplīsuši, bet Ričards smagi ievainots. Temijai nākas vienai remontēt jahtu, tikt skaidrībā ar navigāciju un rūpēties par Ričardu.

Līdz tuvākajam krastam ir ļoti tālu un ēdiena rezerves ik dienu samazinās.

Filma pēc patiesas pieredzes motīviem par dzīvi, kurā galvenā stihija ir mīlestība.

 

Pēc adme materiāla

LA.lv