Veselam
Ārstēšana

2. martā RSU Veselības ekspresī uz Siguldu konsultēs par sirds veselību0

Publicitātes foto

Piektdien, 2. martā, plkst. 12.30 maršrutā Rīga – Sigulda – Rīga dosies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un AS Pasažieru vilciens organizētais RSU Veselības ekspresis, veltīts sirds veselības tēmai. RSU un RSU Sarkanā krusta koledžas medicīnas studenti pasažieriem piedāvās veikt kardiogrammu, izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, skābekļa daudzumu asinīs, stresa un miegainības riskus, kā arī iepazīstinās pasažierus ar veselīga dzīvesveida principiem, īpaši uzsverot sirds un asinsvadu saslimšanas riskus. Tāpat arī pasažieriem būs iespēja saņemt Veselības centru apvienības uztura speciālistes un RSU maģistrantūras studiju programmas Uzturzinātne studentes Marinas Kaplānes un Mēness aptieka farmaceita konsultācijas.

Latvijā vēl joprojām mirstība no sirds un asinsvadu saslimšanām ir ļoti augsta. Līdztekus iedzimtiem faktoriem, saslimšanu ar sirds slimībām visbiežāk ietekmē arī dzīvesveida paradumi – neveselīgs uzturs, mazkustīgs dzīvesveids un aizraušanās ar kaitīgiem ieradumiem. “Lai sekotu līdzi savai sirds veselībai, svarīgi ir zināt dažus būtiskus veselības rādītājus – kāds ir asinsspiediens, pulss, holesterīna līmenis, ķermeņa masas indekss. Tāpēc arī aicināsim pasažierus par brīvu veikt šīs pārbaudes un mudināsim vērsties pie speciālista, ja ir novirzes no normas”, stāsta RSU Veselības ekspreša dalībnieks RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas students Roberts Trencis.

“Ievērojot veselīgu dzīvesveidu, savas veselības uzlabošanā varam paveikt ļoti daudz”, uzsver uztura speciāliste Marina Kaplāne. “Ar pareizu uzturu varam ietekmēt holesterīna līmeni, asinsspiedienu, samazināt lieko svaru. Sirds un asinsvadu saslimšanas nerodas vienā dienā, tāpēc ir svarīgi regulāri sekot līdzi savai veselībai un ieviest vienkāršus veselīgus uztura ieradumus. Par visveselīgāko sirds veselības uzturēšanai tiek uzskatīta Vidusjūras diēta – daudz dārzeņu, augļu, pilngraudu, zivju un jūras produktu, kā arī liesa gaļa un piena produkti ar pazeminātu tauku saturu. Ļoti veselīgi ir arī pākšaugi, tos vēlams ēst 2-3 reizes nedēļā. Sāls ieteicams ne vairāk kā 5 grami (1 tējkarote) dienā veseliem cilvēkiem, bet pacientiem ar sirds slimībām ne vairāk kā 2-3 grami dienā.”

“Akcija RSU Veselības ekspresis mūsu pasažieru vidū ir guvusi lielu atsaucību. Mūsu klienti novērtē vilciena priekšrocību – ceļā pavadīto laiku veltīt sev, piemēram, strādājot vai mācoties, lasot vai sērfojot internetā. Esam priecīgi, ka pasažieriem spējam sniegt iespēju arī saņemt veselībai saistošus ieteikumus un padomus,” stāsta AS Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.
2. martā RSU Veselības ekspresis dosies no Rīgas Centrālās stacijas uz Siguldu plkst. 12.30 (vilciena Nr.842) un atpakaļceļā uz Rīgu dosies no Siguldas plkst. 14.00 (vilciena Nr.841).

Šo RSU Veselības ekspreša reisu informatīvi atbalsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Kāds ir tavs enerģijas potenciāls?
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Slēgts Bažas raisījušais medicīnas centrs “Aurora”
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Top 5 vērtīgākie rudens produkti, kas ar steigu jāliek galdā
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
No zemnieka sētas – līdz pasaules līmenim. LAD vadītājai – pēdējā darba diena
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Deputāti saņem materiālus par OIK uz 10 000 lapām
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Toms Bricis atvainojas par greizo prognozi
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Pazīstami Latvijas mūziķi aizsāks labdarības akciju Kurmenes baznīcas atbalstam
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Bite” un “Tele2” izveido kopuzņēmumu “Centuria” 2
4 stundas