Sekss, Tantra

Smalkā mīlas māksla – tantra

Foto - STOCK.XCHNG

Kurš gan negribētu ikvienā tuvības brīdī izbaudīt neaptveramu svētlaimi kā tantras meistari! Vai senā Austrumu mācība var palīdzēt uzlabot un dažādot seksuālo dzīvi ikvienam?

 

Tantras pamatā ir atziņa, ka ķermenī pati spēcīgākā ir seksuālā enerģija, kas snauž mugurkaula pamatnē, starpenē. To dēvē par kundalini un attēlo kā saritinājušos čūsku. Dzimumakta mērķis ir to aktivizēt, lai apzināti virzītu augšup pa mugurkaulu cauri visiem septiņiem enerģijas centriem jeb čakrām līdz galvai, panākot apziņas paplašināšanos.

Pieredzējuši jogi spēj to panākt arī vienatnē meditējot, taču iesācējiem tas būs vieglāk intīmas tuvības laikā, stāsta tantras praktizētājs, seksologs un andrologs Juris Ērenpreiss.

Tantra dzimumdzīvi ceļ augstā godā, un šādā mīlas brīdī notiekošo var raksturot ar teicienu: sieviete ir kā seifs, kurā glabājas milzu bagātības. Vīrieša uzdevums ir to atslēgt, lai abi tās sadalītu uz pusēm.

 

Uguns silda ūdeni

Sievietes un vīrieša orgāniem un ķermeņa daļām piemīt pretēja polaritāte. Pozitīvi lādētie enerģētiskie centri veido izaugumu uz āru, piemēram, vīrietim tāds ir penis (atbilst pirmajai čakrai) un ādamābols (atbilst piektajai čakrai), bet sievietei – krūtis (atbilst ceturtajai jeb sirds čakrai) un vēdera apakšdaļa, kur atrodas dzemde (atbilst otrajai čakrai).

Otrā čakra nosaka spēju izjust seksuālu baudu, tādēļ daiļā dzimuma pārstāvēm nevajadzētu sevi mocīt ar stingru diētu ievērošanu. Padarot vēderu plakanu, šīs čakras pozitīvais lādiņš un tātad arī baudas iespējas mazinās, brīdina dakteris Ērenpreiss.

Vīrieša aktīvais seksuālais centrs – dzimumloceklis, kas ir pirmās čakras turpinājums, lādēts pozitīvi, savukārt sievietes pirmajai čakrai atbilstošā vagīna – negatīvi. Viņai enerģijas ir daudz vairāk, taču tā atrodas pasīvā stāvoklī. Partnera uzdevums ir to pamodināt.

Atmostoties snaudošajai kundalini čūskai, seksuālā enerģija plūst augšup gar mugurkaulu, virzoties uz arvien augstākām čakrām un mijiedarbojoties ar partnera enerģētiskajiem centriem.

Ikdienišķā intīmajā tuvībā šī apmaiņa notiek tikai starp apakšējo pirmo un otro centru. Vīrietim tā beidzas ar ejakulāciju, bet sievietei labākajā gadījumā ar vaginālo orgasmu pirmās vai dzemdes orgasmu otrās čakras līmenī.

 

Apmierinot sievieti, vīrietim tiek daļa viņas enerģijas. Ja neizdodas sniegt partnerei baudu, viņš zaudē arī pats. Tantras meistari atzīst – kamēr viņa nejutīs intīmu piepildījumu, būs noskaņota pret apkārtējiem agresīvi.

 

Apgūstot tantras mīlas mākslu, tā spēj pacelties līdz pat augstākajiem centriem, izraisot enerģētisku orgasmu, kas nozīmē arī apziņas paplašināšanos. Šajā stāvoklī partneri pilnībā saplūst viens ar otru, kosmisko enerģiju un Dievu.

Apmierinot sievieti, vīrietim tiek daļa viņas enerģijas. Ja neizdodas sniegt partnerei baudu, viņš zaudē arī pats. Tantras meistari atzīst – kamēr viņa nejutīs intīmu piepildījumu, būs noskaņota pret apkārtējiem agresīvi.

Sievietes seksuālā enerģija līdzinās ūdenim – nepieciešams laiks, dažkārt līdz pat 20 minūtēm, lai to uzvārītu un sagatavotos tuvībai. Turklāt tā sākumā plūst no galvas uz leju, caur sirdi uz vagīnu. Lai notiktu šī plūsma, viņai pirms dzimumakta jājūtas ar vīrieti garīgi tuvai un mīlētai. Vēlami glāsti un skūpsti ne vien pirms seksa, bet jau iepriekš izteikti komplimenti vai citi uzmanības apliecinājumi.

Vīrieša seksuālā enerģija līdzinās ugunij. Lai tā aizsviltos, pietiek ar vienu sērkociņa uzvilcienu – pievilcīgas sievietes parādīšanos redzeslokā.

Jāņem vērā vēl cita partneru atšķirība – uguns ātri aizdegas un strauji apdziest, bet ūdens lēni uzvārās un gausi dziest.

 

 

Kas ir tantra

* Tulkojumā no sanskrita tantra nozīmē instruments jeb līdzeklis apziņas paplašināšanai. Tās pirmsākumi meklējami pirms aptuveni pieciem tūkstošiem gadu Indijā, kur tolaik valdīja visdziļākā cieņa pret sievieti, ko godāja kā dievietes Šakti iemiesojumu.

* Šī senā mācība ķermeni uzskata par dzīvu templi, atzīst miesas un gara vienotību. Tantrā fiziskā bauda vienota ar garīgo, bet pēdējo tur par augstāku.

* Tantra iesaka izmantot seksuālo enerģiju labas veselības saglabāšanai un harmoniskas dzīves veidošanai.

 

 

Stiprina mīlestību

“Man patīk teiciens: mīlestība līdzinās mēnesim – vai nu pieaug, vai dilst, taču nekad nestāv uz vietas,” teic Juris Ērenpreiss. Apgūstot tantru, tā arvien palielinās. Partneru starpā notiek pastāvīga enerģijas apmaiņa, kas vēl intensīvāka kļūst dzimumakta laikā, mijiedarbojoties abu enerģētisko centru pozitīvajiem un negatīvajiem lādiņiem.

Senajā mācībā ir vairākas metodes attiecību stiprināšanai. Piemēram, abi, sēžot viens otram pretim, griež tā sauktos enerģētiskos riņķus. Viens no svarīgākajiem lokiem veidojas starp pirmo seksuālo centru un ceturto – mīlestības čakru. Vīrietis ar izelpu iztēlē ievada enerģiju sievietes vagīnā. Viņa šajā brīdī caur to ieelpo, paceļot enerģiju līdz sirdij – pozitīvi lādētajai ceturtajai čakrai, un ar izelpu dod viņam enerģiju no tās. Vīrietis vienlaikus ar sievietes izelpu ieelpo enerģiju caur sirds čakru, novada to lejup līdz pirmajai čakrai un ar izelpu atkal nogādā uz partneres dzimumorgāniem. Šāda meditācija aktivizē enerģijas apmaiņu abu starpā un stiprina mīlestību.

 

Svētlaimīgais lidojums

Parasts dzimumakts sākas no uzbudinājuma, kam seko tā izlāde. Tantriskais sekss – ar meditāciju, un jau tās laikā starp partneriem notiek enerģijas apmaiņa. Tajā svarīgākais ir nevis fiziska, bet garīga bauda.

Klasiskā dzimumakta poza tantrā ir šāda: vīrietis sēž lotosa vai turku pozā, bet sieviete viņam klēpī, kājas krusteniski apvijot partnera mugurai. Vertikālā stāvoklī ir vieglāk vadīt enerģijas plūsmu augšup pa mugurkaulu, čakras atrodas tuvāk, saskaras pozitīvi un negatīvi lādētās ķermeņa daļas. Vēlāk, kad partneri jutību jau attīstījuši, visaugstāko baudu sasniegs jebkādā pozā.

Atšķirībā no ikdienišķa seksa, kurā, panākot uzbudinājuma griestus, seko atslābums, tantrā tiek sasniegts tā sauktais ielejas orgasms, kas nozīmē ne vien visdziļāko relaksāciju, bet arī enerģijas uzņemšanu un izkliedēšanu ķermenī.

 

Dažkārt dievišķais apmaiņas process sākas, jau paskatoties vienam uz otru. Taču pēc abu vēlēšanās saplūsme var turpināties neierobežoti ilgi.

 

Vispirms mīlas skolā jāapgūst tā sauktā elpošana ar diafragmu – ieelpā vēders izvirzās uz āru, bet izelpā velkas uz iekšu, krūškurvim nekustoties. Tādējādi labāk veidojas saikne starp ķermeni, garu un prātu.

Lai vīrietis spētu regulēt ejakulāciju, bet sieviete just izteiktāku orgasmu, iesācējiem svarīgi to saskaņot ar mīlas muskuļu darbību. Pastāv vairākas metodes, kā tas darāms. Piemēram, dzimumloceklim grimstot vagīnā, vīrietis izelpo, bet, tam virzoties laukā, ieelpo. Uzņemot sevī peni, sieviete ceļ enerģiju līdz savai pozitīvi lādētajai sirds čakrai. Tam nākot ārā, viņš ieelpojot saņem partneres izelpoto enerģiju, ko vada uz saviem dzimumorgāniem. Sākumā vieglāk koncentrēties šim procesam būs bez fiziska kontakta.

Pieredzējušam pārim vairs nav vajadzīgi vingrinājumi vai noteikts elpošanas veids mīlas akta laikā. Tad sekss kļūst par spontānu, katru reizi neatkārtojamu enerģijas un baudas deju – ar savu mīļoto un Visumu.

Dažkārt dievišķais apmaiņas process sākas, jau paskatoties vienam uz otru. Taču pēc abu vēlēšanās saplūsme var turpināties neierobežoti ilgi.

 

Vīrišķais spēks jātaupa

Rietumnieku izpratnē dzimumakts beidzas ar spermas izšļākšanos, taču tantras un Dao (arī šī senās Ķīnas mācība dod padomus seksuālās dzīves pilnveidošanai, un tajā daudz kopīga ar tantru) piekritēji uzskata, ka līdz ar sēklas noplūdi tiek zaudēts vīrišķais dzīvības spēks un pārtraukta enerģijas plūsma. Paturot spermu sevī, svētlaime būs daudz lielāka nekā īslaicīgā labsajūta, kas rodas ejakulējot.

Protams, arī sieviete vēlas sajust ieplūstam sevī sēklu, taču, piedzīvojot enerģētisko orgasmu, tādas nepieciešamības vairs nebūs.

Veicot tantras un Dao vingrinājumus, kontrolēt ejakulāciju var iemācīties apmēram deviņu mēnešu laikā. Tad vēlme pēc tās vairs nerodas vai arī ir tik niecīga, ka pēc attiecīgu muskuļu sasprindzināšanas ātri pāriet.

“Zinu vairākus pārus, kuriem ģimenes dzīve izjukusi tādēļ, ka vīrietis izmanto šo prasmi mehāniski, pirms nav iemācījies vadīt enerģiju,” atzīst dakteris Ērenpreiss. “Tad tā, netiekot ne ārā, ne uz augšu, eksplodēs mazajā iegurnī, izraisot prostatas un dzimumorgānu iekaisumu. Cietīs arī partnere, kas ar sēklas noplūdi nesaņems enerģiju pat zemākajos seksuālajos centros.”

Nevajadzētu pārlieku uztraukties par iespējamo ejakulāciju, bet gan pilnveidot ķermeni, lai tas kļūtu jutīgāks, un vairāk koncentrēties enerģijas plūsmas virzīšanai, iesaka speciālists. Ja tā brīvi pārvietosies uz augšu un starp partneriem, tad neizpletīsies seksuālajā centrā, izraisot vēlmi izšļākt sēklu.

 

Tantra spēj dāvāt brīnišķīgas izjūtas, arī nenonākt līdz visaugstākaji apgaismībai. Iespējams, tā vienkārši palīdzēs labāk apjaust savu seksualitāti.

 

Protams, ja vīrietis vienreiz sasniedzis augstāko svētlaimi, tas nenozīmē, ka viņam sperma vairs nekad nenoplūdīs. Iespējams, arī šāds orgasms tantriskam pārim sniegs pilnīgi jaunas izjūtas vai atklāsmes.

Sēklas paturēšana sevī vīrieša veselībai nekaitē. Kad spermatozoīdi nobrieduši, tie nokļūst sēklinieku piedēkļos, kur pāris nedēļas gaida ejakulāciju. Tai nenotiekot, uzsūcas atpakaļ un veidojas jauni. Lai notiktu apmaiņa, no vecajiem spermatozoīdiem nav obligāti jāatbrīvojas, skaidro dakteris Ērenpreiss.

Sēkla satur daudz organismam nepieciešamu minerālvielu, olbaltumvielu un vitamīnu. Ja tās nezaudē, paliek vairāk enerģijas un vīrietis spēj mīlēties biežāk.

Cik ilgā laikā pēc ejakulācijas organisms spēj saražot zaudēto labumu, atkarīgs no vielmaiņas ātruma, ko galvenokārt nosaka vecums. 18 gados spermatozoīdi atjaunojas vienas, 30 gadu vecumā – četru līdz piecu, bet 40 gadu vecumā – astoņu dienu laikā.

Vadoties pēc tantras principiem, ar seksu var nodarboties, cik vien bieži kungs vēlas un spēj, taču, lai neiztukšotu enerģijas krājumus, minētajā periodā nevajadzētu pieļaut vairāk kā vienu sēklas zaudējuma reizi.

 

Vai noderēs ikvienam?

Protams, rietumniekam šī mācība var šķist neizprotama un grūta. Taču šādu jaunu intimitātes pakāpi pieredzējušu skolotāju vadībā var apgūt ikviens mīlošs pāris, kurš vēlas, lai dzimumdzīve kalpotu ne tikai fiziskajai baudai, bet arī garīgajai attīstībai.

Vairākos traktātos rakstīts, ka tantra bez jogas ir tikai sekss, bet joga bez tantras – vienkārši vingrinājumi, taču var mēģināt arī uzreiz mācīties tantru. Sākumā būs nepieciešami dažādi vingrinājumi un meditācijas, lai enerģija celtos uz augstākajiem centriem. Tiesa, te var palīdzēt jogas vingrinājumi un atbilstoša diēta.

Tas, kurš kaut reizi izjutis tantras sniegto baudījumu, atrod laiku tās praktizēšanai arī turpmāk. Pārvēršot seksuālo enerģiju radošajā, mainās visa dzīve – labāk veicas darbā, rodas spožas idejas, atzīst Juris Ērenpreiss.

Lielāko daļu vingrinājumu nav iespējams aprak-stīt, tie apgūstami vienīgi semināros vai kursos. Lai nepieļautu enerģijas kritumu un nodrošinātu labu veselību ne tikai sev, bet rūpētos arī par partneres labsajūtu, vīrietim tie nepieciešami vairāk nekā sievietei. Viņš seksualitātes augstāko virsotni sasniedz 18 līdz 25 gados, bet, kad tajā no 35 līdz 45 gadu vecumam uzkāpj sieviete, viņa mīlētāja spējas pamazām izsīkst.

 

Tas, kurš kaut reizi izjutis tantras sniegto baudījumu, atrod laiku tās praktizēšanai arī turpmāk. Pārvēršot seksuālo enerģiju radošajā, mainās visa dzīve – labāk veicas darbā, rodas spožas idejas, atzīst Juris Ērenpreiss.

 

Šķērslis tantras praktizēšanai ir dažādas psiholoģiskas un emocionālas problēmas, kas traucē brīvai enerģijas plūsmai. Tiem, kuri vēlas no tām atbrīvoties, tiek rīkoti speciāli semināri.

Gadās, ka šī sevis pilnveidošanas mācība tiek pārprasta. Uz nodarbībām, kurās māca enerģijas vadīšanas prasmi, daudzi ierodas vieni, cerot atrast partneri nodarbēm ar tantrisko seksu.

Pastāv arī aplams uzskats, ka tā praktizēšana nozīmē tikai apmainīšanos ar dievišķo enerģiju, un tādēļ pieļauj intīmu tuvību ar vairākiem partneriem pēc kārtas.

Tantras skolotāji cenšas radīt meditatīvu atmosfēru, tādu enerģētisko lauku, lai katrā sievietē būtu iespējams saskatīt Dievieti un katrā vīrietī – Dievu. Protams, ne katram iesācējam tas uzreiz izdodas. Bet izdoties var vien tam, kurš mēģina.

 

 

3 tantras vingrinājumi VIŅAM

* Trenējiet anālās atveres slēdzējmuskuļus! Te atrodas pirmās čakras pamatne, kas aktivizē enerģijas plūsmu uz augšu. Sēdiet ar taisnu muguru uz krēsla vai jogas pozā. Veiciet maksimālu izelpu un tad, lēni ieelpojot, cik vien spēka, sasprindziniet šos muskuļus, velkot uz augšu. Pēc iespējas ilgāk aizturiet elpu, turpinot tos stiept. Lēni izelpojiet un atslābiniet slēdzējmuskuļus. Vairākas reizes ieelpojiet un izelpojiet, koncentrējoties uz maksimālu to atslābināšanu. Veiciet šo vingrinājumu apmēram desmit reizes.

* Lai kontrolētu ejakulāciju, svarīgi iemācīties sasprindzināt starpenes muskulatūru un anālās atveres slēdzējmuskuļus atsevišķi. Sēdiet vai stāviet ar taisnu muguru. Ieelpā sasprindziniet starpenes muskulatūru, kas atrodas starp sēkliniekiem un anālo atveri, velciet to uz augšu, vienlaikus cenšoties atslābināt anālās atveres slēdzējmuskuļus.

* Vingrinieties vadīt sēklas noplūdi. Sēdiet ar taisnu muguru. Ieelpā sasprindziniet dzimumlocekļa pamatnes muskuļus, mēģinot peni it kā ievilkt ķermenī, bet izelpā atslābiniet.

Šo vingrinājumu ieteicams veikt pēc iespējas biežāk – sēžot automašīnā, pie televizora un citur, pat īpaši nesaskaņojot ar elpošanu. Jo biežāk to darīsiet, jo ātrāk spēsiet kontrolēt ejakulāciju.

 

3 tantras vingrinājumi VIŅAI

* Maksts muskulatūras trenēšanai. Apsēdieties uz krēsla malas tā, lai starpene būtu brīva. Ieelpā (svarīgi elpot ar diafragmu: ieelpā vēders izspiežas uz āru, krūtis tikpat kā nekustas, izelpā vēders ievelkas) spiediet starpenes un vagīnas muskulatūru uz leju, bet izelpā centieties vilkt uz augšu. Tādējādi tiek atvieglota seksuālās enerģijas pārvietošana starp starpeni un diafragmu.

* Trenējiet vagīnas muskuļus ar mīlas lodītēm. Tantrā šim nolūkam izmanto no akmens gatavotas olas. Vispirms ievietojiet makstī vienu un mēģiniet ar muskuļu palīdzību ripināt uz augšu. Pēc tam ielieciet divas un centieties vienu bīdīt uz leju, otru – augšu. Vingrinājums noderēs partnera baudas pastiprināšanai. Tiesa, maksts muskuļu tonusa izteikts pieaugums var traucēt brīvai enerģijas plūsmai un orgasma sasniegšanai, brīdina speciālists.

* Apļojiet gurnus. Tas palīdzēs iegūt elastīgu iegurni, padarīt lokanāku mugurkaula jostas daļu un stimulēt baudas jušanai svarīgus nervus.

Stāviet taisni, turot kājas apmēram plecu platumā, to pirkstus vēršot uz sāniem. Rokas uzliekot uz gurniem, mazliet iesēdieties ceļos un virziet gurnus uz aizmuguri, sasprindzinot vēdera muskuļus. Apļojiet gurnus pulksteņrādītāja virzienā, virzot kaunuma kaulu uz priekšu, iegurni – uz augšu, sasprindzinot muguras apakšdaļas muskuļus. Kustiniet kreiso un pēc tam labo gurnu, cik vien tālu varat uz sāniem un atpakaļ.

 

 

Pievienot komentāru