Homeopātija, Netradicionāli

Lai deguns elpo brīvi! Ieteikumi no homeopātijas, ājūrvēdas un tradicionālās medicīnas

Foto - Shutterstock.com

Visi zinām, cik nelāga ir pašsajūta, kad piemetušās iesnas. Gana spēcīgs organisms ar tām nedēļas laikā tiek galā pats. Taču, ja puņķošanās mēdz izraisīt sarežģījumus, nav prātīgi atstāt to bez ievērības. Kā rīkoties iesnu gadījumā, iesaka trīs dažādu specialitāšu ārsti.

Ģimenes ārste: veselību sargā C vitamīns

Iesnas rodas, ja vājinājusies imunitāte un organisms nespēj izdalīt pietiekami daudz antivielu pret vīrusiem un citiem kaitniekiem, kas iemitinājušies deguna gļotādā – tā nepatīkamo deguna tecēšanu mitrajā un vēsajā sezonā skaidro tradicionālā medicīna.

Šņaucot degunu, ir svarīgi vispirms izpūst vienu nāsi, tad – otru. Bērniņiem, kas to neprot, deguna ejas jāpalīdz atbrīvot, izdalījumus atsūcot ar baloniņu, uzsver ģimenes ārste Vizma Vecvērdiņa.

Pirmajā iesnu stadijā, kas parasti ilgst no pāris stundām līdz divām dienām, asaro acis, deguns kņud, tā gļotāda ir pietūkusi un sausa.

Ko darīt?

● Izsvīst sporta zālē, izskriet vai panūjot kādu līkumu – uzlabojoties asinsritei, izveseļosimies drīzāk.

● Apkures periodā mitrināt gaisu telpās.

● Dzert daudz šķidruma, vislabāk liepziedu, mežrozīšu, pelašķu vai citu sviedrējošu tēju.

● Ēst upenes, mežrozīšu augļus, smiltsērkšķus, citronus. Papildus var lietot C vitamīnu preparāta veidā – no viena līdz pat sešiem gramiem dienā.

● Vakaros karsēt kājas sinepju pulvera vanniņā, iegremdējot tās teju līdz ceļiem. Likt sinepju plāksterus uz ikru muskuļiem un pēdām – tas dod organismam nepieciešamos impulsus, lai pretotos slimībai. Pēc tam uzvilkt vilnas zeķes un likties gultā zem segas.

Pēc divām trim dienām sākas iesnu otrā stadija, kad deguna gļotāda ir apsārtusi un tas sāk tecēt. Tā turpinās trīs līdz četras dienas.

Ko darīt?

● Ja ir stipri paaugstināta temperatūra – palikt mājās un lietot pretiekaisuma līdzekļus, paracetamolu un pseidoefedrīnu saturošus vai no augiem gatavotus preparātus.

● Elpošanas atvieglošanai ieteicamas ziedes, kuru sastāvā ir dabiskas antibakteriālas vielas, bet labāk izmantot tās saturošus izsmidzināmus līdzekļus, kurus var uzpūst visai deguna gļotādai.

● Pārāk mokošas iesnas apturēt ar asinsvadus sašaurinošiem deguna pilieniem. Taču, lai nerastos nevēlamas blaknes, tos nevajadzētu lietot biežāk kā trīs reizes dienā ilgāk par nedēļu.

● Censties mazināt tūsku un iztīrīt degunu, iesmidzinot tajā aptiekās piedāvāto jūras sāls šķīdumu.

Trešā stadija, kad izdalījumi kļūst biezi un dzeltenzaļgani, ilgst divas līdz trīs dienas. Tas nozīmē, ka vīruss savu ļauno darbu paveicis un savairojušies leikocīti. Jāturpina lietot tos pašus medikamentus, ko iepriekš.

1 komentārs

  1. No homeopātijas vislabāk palīdz pateikt ārstam un farmaceitam uzreiz skaidri un gaiši, ka tev no homeopātiskām zālēm ir alerģija. Pie reizes var labi pasmieties par tiem “ārstiem”, kas smaģi iesprūst uz šādas domas. Un ir labi zināms, ka smiekli ārstē visu daudz labāk par homeopātiju. 😀

Pievienot komentāru