Netradicionāli, Padomi

Instrukcija ar bildēm: 9 klauvējamie punkti ķermenī, lai emocijas norimst

1. Klauvē un tev paliks labāk

1no4
Foto - Marta Purmale

Ja jūtamies slikti, meklējam veidu, kā uzlabot omu, tikt vaļā no uztraukuma, saguruma, īgnuma, dusmām. Viens no iedarbīgiem līdzekļiem ir tā dēvētā klauvēšana. Īpaša pašpalīdzības sistēma, ko dēvē par emocionālās brīvības tehniku. Tā apvieno klauvēšanu – mehānisku iedarbību uz akupresūras punktiem – un pašiedvesmu, īpašā veidā izrunātām būtiskām frāzēm.

36,6 °C konsultants
 ROBERTS LĀCĪTIS,
 emocionālās brīvības tehnikas eksperts

“Milzum daudz cilvēku pasaulē ir pārliecinājušies, ka šī metode var labi palīdzēt. Arī es pats to izmantoju ikdienā,” piemetina emocionālās brīvības tehnikas eksperts Roberts Lācītis. Savulaik viņš kopā ar 36,6 °C lasītājiem veica eksperimentu, ņemot talkā šo sistēmu. Sev palīdzēt izdevās tam, kurš bija centīgāks. Tātad galvenais – darīt. Atlicināt laiku sev, pastrādāt ar sevi.

Kā darīt? Roberts Lācītis piedāvā mazo klauvēšanas ābeci, pirmos šīs metodes soļus.

Vispirms – nospiest slēdzi


Ir pierādīts, ka stress, uztraukums, bailes, naids, greizsirdība, neapmierinātība vai dusmas, tātad jebkurš nelāgs emocionāls āķis ietekmē organismu, izraisa negatīvas pārmaiņas fiziskajā līmenī. Tajā pašā laikā miers, stabilitāte, līdzsvars, mīlestība, labsirdība vai atzinība izraisa pozitīvu reakciju ķermenī, vairo veselību un harmoniju cilvēkā.

Gudri Austrumu dakteri saka – ja ķermenī slikti plūst smalkā enerģija, cieš veselība. Enerģijas cirkulācijai pa meridiāniem jābūt vienmērīgai un līdzsvarotai, enerģijas plūsmai jātraucas meridiānu sistēmā līdzīgi kā ūdenim upē. Emocionālas problēmas un piedzīvotas psiholoģiskās traumas, kas palikušas mūsos, var bloķēt šo harmonisko cirkulāciju, radīt traucējumus ķermeņa enerģijas sistēmā. Līdzīgi kā stāvošs dīķis pamazām aizaug ar dūņām.

Tas notiek arī tad, ja nemākam tikt galā ar negatīvām emocijām, slāpējam tās vai sevis sakārtošanu atliekam uz vēlāku laiku.

Tātad vispirms jāpanāk, lai vienmērīgais plūdums, šis enerģētiskais līdzsvars atjaunotos. Viena no metodēm, kas var palīdzēt, ir ķermeņa svarīgo punktu izklauvēšana. Šādi tiek aktivēti vairāku enerģijas meridiānu galapunkti, bloķētā plūsma tiek izkustināta un veicināta vienmērīgāka enerģijas cirkulācija.

Emocionālās brīvības tehnikas metodes autors ir amerikānis Gerijs Kreigs, pēc izglītības inženieris, kurš ilgstoši darbojies kā personiskās izaugsmes treneris. Viņš gadiem pētījis dažādas metodes sevis sakārtošanai, apvienojis daudzas sistēmas, līdz 90. gadu sākumā izveidojis savējo, ko nosaucis par Emotional Freedom Techniques (EFT). Viņš to dēvē arī par adatu terapijas emocionālo versiju. Ārsts, veicot akupunktūru, iedur tievas adatas īpašajos punktos ķermeņa ārējā virsmā, stimulējot tos. Līdzīgi šos punktus izklauvē un iekustina pats cilvēks, praktizējot EFT.

Šo metodi vēl mēdz dēvēt par psiholoģisko akupresūru. Bungojot pa konkrētajiem punktiem un veicot savdabīgo akupresūru, vienlaikus skaļi tiek izrunātas frāzes, kas saistītas ar paša negatīvajām izjūtām. Šķiet neticami, bet pēc šādas rīcības nelāgais nospiedums mazinās.

Kā tas notiek? Izsakot sasāpējušo problēmu, cilvēks sevī atbalso piedzīvotās negatīvās emocijas. Organisms saprot – negatīvais jābloķē, lai sevi varētu pasargāt. Klauvējot pa konkrētajiem punktiem, pamazām atjaunojas pareiza enerģijas cirkulācija ķermenī. Tēlaini varētu teikt, ka organismam svarīgāka ir vienmērīgā enerģijas plūsma, tādēļ tas sāk dzēst negatīvos pārdzīvojumus.

“Tas notiek tādēļ, ka enerģija aizplūdusi pareizi. Var jau stāvēt tumšā istabā un nebeidzami meditēt, lai ieslēdzas gaisma, taču tas nenotiks, ja nenoklikšķināšu elektrības slēdzi. Ar šo metodi ir tieši tāpat. Enerģija sāk plūst, ja sāku klauvēt pa enerģijas meridiānu galapunktiem – it kā būtu nospiedis elektrības slēdzi,” salīdzina Roberts Lācītis.

  1. Klauvē un tev paliks labāk
  2. Kā pareizi rīkoties

  3. Deviņu punktu sistēma 

  4. Emociju bangas rimst

Pievienot komentāru