Psiholoģija, Stress un depresija

Celties līdz ar Saules zīmi. Spēka stāsts, kā izkļūts no depresijas un panikas

Foto no K. Lejas personiskā arhīva

“Mans stāsts ir ļoti intīms, un dažas lietas, ko atklāšu, nezina pat tuvākie cilvēki,” saka Kristīne Leja. Jauna sieviete, kura spējusi izkļūt no smagas depresijas slazda, mācījusies sadzīvot ar panikas lēkmēm. Pati sev izgudrojusi laipu, kas ved uz veselīgu dzīvošanu – izveidojusi emocionālās veselības biedrību Saules zīmes. Turas uz šīs laipas un ved līdzi citus.

Ar Kristīni iepazīstos pēc 36,6 °C publicētā raksta par Robertu, jaunu vīrieti, kurš sirgst ar psihisku kaiti. Viņu ļoti iedvesmojis Roberta stāstījums. Raksts iedrošinājis arī Kristīni stāstīt publiski par savu veselību. Nav viegli atvērt šīs durvis, arī tāpēc, ka tā dēvētās dvēseles kaites vairākums sabiedrības uztver kā stigmu, gluži vai negoda zīmi.

Lai šos sāpīgos aizspriedumus pārvarētu, Kristīne nodibinājusi sabiedrisku organizāciju, kas ir gatava skaļi runāt par šo problēmu. Mērķis ir palīdzēt tiem, kuri cietuši psihes cīņas laukā, un viņu tuviniekiem. Biedrības logo ataino latvisko Saules zīmi – ziedam līdzīgu, ar astoņām stilizētām lapiņām. Tas izvēlēts tāpēc, ka Saule kā māte sniedz siltumu tiem, kam tā visvairāk trūkst. Spēka zīmes skaidrojumā teikts – Saule mums māca žēlsirdību, jo spīd visiem vienādi.

Piepeši attopos – es taču nēsāju piekariņu ar šo latvju simbolu. Kristīne smaida vien. Viņa ne reizi vien pārliecinājusies, ka jebkura satikšanās ir nevis nejaušība, bet gan liktenīga pietura. Tikai daža nes svētību, cita postoši sagrauj.

 

Pievienot komentāru

©2016 Visas tiesības aizsargātas. AS "Latvijas Mediji"