Psiholoģija

Smilteniete nesekmīgi mēģina tikt vaļā no rupju īsziņu saņemšanas

Foto: Fotolia
Uzziņa

Dažas īsziņas, ko saņēmusi
Anita no dažādiem numuriem*

* Tu esi liela maita un dranke to zin daudzi iz***** tewi b**.

* Iznac lauka sika glewule kur talak lidisi ruda serga dr**** maz esi waj.

* Nestreso rudulit stres maita skaistumu un tew ta tik maz. Nju kas i ko uzsutisi atkal adwokatkas pasai zarnas par tiewam atraxtit.

* Kakenit tev pirkstini pec vecenem smird a varbut sodien nemilejies ko? Manam vecitim vis ir labs tavam gan tads slabans ta ir ka sievina tik ar vecenem.

* Kaisle paarnemusi tavu praatu pati lupatas sev norauj nost un ap stieni uzsaac deju. Jau ar daudziem iz******** m**** tevi tagad sau tu spodrais gulbis par melnu vaarnu paarveerties.

* Rupjākās īsziņas un rupjos vārdus atsevišķās īsziņās redakcija nepublicē; saglabāta oriģinālā rakstība.

Anita (vārds mainīts) dzīvo Smiltenē. Jauna un jauka sieviete. Strādā. Dzejniece. Emocionāla un sabiedriska. Pusotru gadu viņu vajā kāda persona. Kaut arī vajāšana notiek gandrīz tikai ar telefona īsziņu palīdzību, Anita to uztver ļoti jūtīgi, kā šantāžu un draudus. Spriežot pēc saņemtajiem tekstiem, vajātājs ir kāds no vietējiem, Anitai ir arī daži aizdomās turētie. Viņa šo personu mēģinājusi pati atšifrēt, noķert, taču neveiksmīgi. Anita vērsusies pie likumsargiem, taču arī neveiksmīgi: izteiktie draudi neesot pietiekami, lai ierosinātu kriminālprocesu un mēģinātu vajātāju noķert. Teorētiski var iesniegt civilprasību tiesā, taču atkal bēda: tiesvedība nevar notikt, jo atbildētājs nav zināms.

Sākās ar klusumu, bet turpinājās ar…

“Viss sākās 2013. gada 19. novembrī, kad man piezvanīja no nepazīstama telefona numura un minūtes piecas klusēja. Pie tāda zvana nebiju pieradusi, runāju un centos uzzināt, ko tad no manis vēlas. Pēc tam vēl aizrakstīju īsziņu: ko tad no manis gribējāt? Saņēmu normālu atbildi ar vēlmi sarakstīties. Atteicos, jo ar svešiem cilvēkiem principā nekontaktējos. Un tad sākās… Apsaukāšanās, lamāšanās, draudi. Biju šokā. Pirmās aizdomas bija, ka esmu kādu nejauši aizskārusi: tieši dienu iepriekš, 18. novembrī, par Smiltenes Goda pilsoni tika apstiprināts mūsu, Smiltenes dzejnieku, izvirzīts kandidāts,” stāsta Anita.

Kad īsziņas nerimās, viņa tās pāradresēja uz Smiltenes pašvaldības policiju. Uzreiz sekoja atbilde: “Bruninieks balta zirga atsaucas pasai drosmes nav. Kurs tewi smilt. nezin baigo izleceju telo.” Tad Anita lūdza pazīstamu vīrieti piezvanīt uz telefonu, no kas nāk īsziņas. Atbildējusi nepazīstama sieviete, kura pasmējusies un atslēgusies. Kopš tā laika ne šis telefona numurs, ne arī citi, no kuriem vēlāk turpināja nākt aizskarošās īsziņas, vairs neesot bijis sazvanāms. Pēc īsās sarunas uzreiz atnākusi īsziņa: “Gribi tikt wala no sms tad atraksti ka atzisti ka esi leciga iedomiga karjeriste wisa smilt to zina.” Kad Anita aizsūtījusi atbildi, ka to nedarīs, saņēmusi ļoti rupju atbildi.

[la_adsense]

1 komentārs

  1. Nevajag atbildēt uz nepazīstamiem numuriem, turklāt uz sms. Vienkārši ignorēt, jo ignorēšana ir nepatīkamākais ierocis uzbrucējam. Respektīvi uzbrucējs vēlas iekost, bet saņēmējam ir gluži vienalga ko kas tur raksta un atbilde neseko. Sliktās enerģijas, ko izpauž atbildētājs, izrādot savu neapmierinātību, dusmas, aizvainojumu utt., nemaz nav līdz ar ko prasītājam šī “ēdiena” nav un tā saucamais enerģijas vampīrisms nevar notikt. Pēc kāda laika sūtītājam apniks, ka viņu ignorē un viņš pārstās tā uzvesties. Veiksmi un pacietību, būt stiprai novēlu un neaudēt apņēmību ignorēšanā!

Pievienot komentāru