Uzturs

Aromterapijas diēta: 7 patīkamas smaržas, kas neļauj pārēsties

Foto - Shutterstock

Esi saņēmusies kārtējai diētai, bet baidies, ka paslīdēs kāja? Aromterapeiti apgalvo, ka ēstgribas samazināšanai diētas laikā var izmantot dažādus aromātus.

1. Ņem gabaliņu banāna, gabaliņu zaļa ābola, šķipsniņu piparmētru un šķipsniņu vaniļas – maisījumu ber pannā nelielā daudzumā augu eļļas un karsē. Tvaikus ieelpo ik reizi, kad jūtams izsalkums vai arī piecpadsmit minūtes pirms maltītes.

2. Vaniļas aromāts ātri nomierina, mazina spriedzi un līdzsvaro emocionālo fonu. Saldā smarža mazina tieksmi pēc saldumiem. Šo ēterisko eļļu var izmantot eļļas lampiņā gan vienu pašu, gan kopā ar citām.

3. Kanēļa ēteriskajai eļļai arī piemīt silta, saldeni pikanta smarža, kas mazina tieksmi pēc saldumiem un veicina vielmaiņu. Lielisks efekts ir svecēm, kas aromatizētas ar kanēļa ēterisko eļļu.

4. Jasmīna ēteriskās eļļas maigais aromāts veicina serotonīna sintēzi organismā, atjauno spēkus un līdzsvaro emocijas, novēršot vēlmi mazināt stresu ēdot.

5. Bergamotes ēteriskās eļļas siltais, mazliet rūgtenais aromāts veicina radošas domas, palīdz pārvarēt grūtības un veicina gremošanu. Bergamotes smarža mazina diētas radīto stresu.

Vairāk veselīga dzīvesveida padomu – tematiskajā izdevumā “400 padomu skaistumam un veselībai”

Pievienot komentāru