Dzīvesveids, Vingrojumi

Izbaudīt divvientulību vingrojot. Vingrojumus izmēģina Toms un Laura Grēviņi

Foto - Marta Purmale

Mums patīk kopīgi doties pastaigās, ieturēt maltītes vai skatīties filmas, bet, kad runa ir par sportu, nereti to uzskatām par individuālu nodarbi. Vingrojumi divatā var ne vien motivēt, bet arī veicināt sadarbības un uzticēšanās spējas. Sports bieži vien ir pāru terapijas nozīmīga sastāvdaļa. Izbaudīt divvientulību vingrojot aicinājām dīdžeju un radio pieci.lv ētera personību Tomu Grēviņu un viņa sievu Lauru, kura pazīstama arī kā bloga viensplusviens.lv autore.

Ekspresintervija ar Tomu un Lauru

Kā jums vislabāk patīk pavadīt laiku divatā?

Laura: Nesteidzīgi baudot labu ēdienu! Tas mums vienmēr ietilpst kopīgajos plānos. Ja ir vairāk laika, tie noteikti ir ceļojumi. Katru dienu ēdam kopā vakariņas (ar retiem izņēmumiem). Tas ir mazs brīdis, kad cenšamies būt kopā visa ģimene. Lai pavadītu kopā ilgāku laiku, to nākas iepriekš plānot, ko arī darām. Ziemā tas izdodas biežāk. Toties vasarā paralēli lielajiem darbu kalniem Tomam ir atvaļinājuma laiks. Visjaukākie kopā pavadīšanas brīži ir tie, kad viņš pārrodas no darba jau pēcpusdienā un varam doties ģimenes pastaigā pa Mežaparku.

Ko visvairāk novērtējat viens otrā?

Laura: Tomā visvairāk novērtēju to, cik daudz viņš strādā manā un dēla Everta labā. Lai gan no rīta ir radiodīdžejs un ceļas piecos, kā arī spēlē ballītes brīvdienu naktīs, nekad mūžā par to nav čīkstējis!

Toms: Es Laurā novērtēju to, ka viņa vienmēr sagaida mani mājās un ikdienā rūpējas par dēlu, kā arī lieliski gatavo.

Laura, tu esi kļuvusi par Food revolution vēstnieci Latvijā. Kādi ir tavi pienākumi?

Laura: Pildīt dažādus mazus uzdevumus, lai sasniegtu kopējo Food revolution misijas mērķi – nodrošināt bērniem zināšanas par ēdienu un uzturu, prasmes to pagatavot un izvēlēties veselīgas alternatīvas. Kādam šie uzdevumi var šķist pieticīgi, taču, pamazām darot mazas, bet svarīgas lietas, piemēram, rīkojot kopīgu ēdiena gatavošanu skolās, iespējams panākt globālas pārmaiņas. Vēl man ir svarīga apziņa, ka es neesmu vienīgā revolucionāre, kas mainīs pasauli. Spēks ir komandā, un, ja tam ir arī starptautisks atbalsts, – lieliski!

Tom, vai saspringtajā ikdienā sanāk dzīvot veselīgi?

Toms: Darbs un aizņemtība nav šķērslis veselīgam dzīvesveidam, cenšos arī ikdienā lietot labu pārtiku un uz darbu doties ar velosipēdu. Blogā bieži dalāties pārdomās par veselīgu uzturu.

Kad un kāpēc sākāt tam pievērst īpašu uzmanību?

Laura: Ēst gatavošana mani interesēja jau skolas gados. Bet par ēdiena veselīgumu gan šaubījos. Soli pa solim iegūstot dažādu darba pieredzi, nonācu pie tā, ka tagad cītīgi domāju līdzi, kurus produktus izvēlos, ko dodu ēst bērnam un kāds tam visam ir pamats. Tomēr, lai teiktu, ka ēdam veselīgi, mums vēl ir kur tiekties. Mēs ēdam daudzveidīgi, un tas ir vissvarīgākais.

Kā jutāties pēc šiem vingrojumiem?

Labi! Patika tas, ka jādarbojas kopā. Šie vingrojumi ir lielisks veids, kā veselīgi pavadīt laiku kopā ar partneri, un nekā nepatīkama tajos nav.

 

Pievienot komentāru