Homeopātija, Netradicionāli

Galvenais ir cilvēks kā vienots veselums. Saruna ar homeopāti Ingūnu Vecvagari

Foto - Elīna Kursīte

Homeopātija ir alternatīva medicīnas metode, kurā ārstēšanā un veselības uzturēšanā izmanto dabiskas vielas. Kādos gadījumos un kā tā var palīdzēt, īsā intervijā stāsta Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente Ingūna Vecvagare.

– Vai piekrītat apgalvojumam, ka homeopātija ir saudzīgāka un dabiskāka ārstēšanas metode nekā tradicionālā medicīna?

– Esam pieraduši uzskatīt, ka slimība ir kaut kas slikts, biedējošs un ka, likvidējot tās simptomus, viss būs kārtībā. Tomēr simptomi ir tikai aisberga redzamā daļa. Homeopāts priecājas par katru simptomu un ļoti bēdājas, ja tie ar virspusējām metodēm likvidēti, tā radot augsni hronisku slimību attīstībai. Veselība ir tad, kad cilvēks jūtas labi vai, kā mēs sakām, ir dinamiskā līdzsvarā vai harmoniskā kustībā, bet tad, kad dinamiskais līdzsvars ir izjaukts, parādās sūdzības un cilvēkam nepieciešama palīdzība.

Par spīti daudzu cilvēku pieņēmumiem, homeopātija nav ne fitoterapija, ne tautas medicīna, ne dziedniecība. Tā balstās uz stingriem likumiem un konkrētiem principiem. Pirmais princips, kas homeopātijā ir ārkārtīgi būtisks, – mazas devas. Tas nozīmē, ka preparāti, kurus lietojam, ir lielā atšķaidījumā. Otrais ir līdzības princips preparāta izvēlē. Novērojumi liecina, ka zāļu viela var kļūt ārstnieciska, ja tās iedarbība ir līdzīga slimības simptomiem. Tātad slimības var droši un ātri ārstēt ar tām zāļu vielām, kuras veselā organismā ar vislielāko varbūtību spēj izraisīt līdzīgu slimību. Izvēloties medikamentu pēc līdzības principa, tiek nodrošināta tā mērķtiecīga iedarbība. Slimie audi uz to reaģē ar lielāku jutību nekā veselie. Līdzības princips, kad līdzīgais ārstē līdzīgo, ir homeopātijas pamatu pamats.

Ārsts homeopāts izmanto medikamentus no dabiskām izejvielām, kam atšķirībā no daudziem sintētiskajiem medikamentiem nav kaitīgu blakusefektu.

1 komentārs

  1. Ticu homeopātijai, jo mana mamma 50. gadu sākumā ar homeopātiskajām zālēm nostabilizēja redzi un redzēja pat līdz sava mūža galam, bet tad šīs zāles maksāja ļoti lēti un vizīte pie ārsta arī. Būtībā šīs zāles uzturēja pie veselības vienkāršos cilvēkus – tautu.To gan nevar teikt par pašreizējiem homeopātiem, kas sevi vērtē tik augstu, ka pacientam ļoti jāpadomā, vai vispār meklēt homeopāta palīdzību, jo šīs zāles ir jālieto ilgstoši un pie ārsta būs jāatgriežas atkārtoti. Protams, tā ir katra paša izvēle, pie kā ārstēties.

Pievienot komentāru