Homeopātija, Netradicionāli

Vai homeopātija ir tautas mānīšana? Izsakās Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis

Foto - LETA

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis pauž atbalstu veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS)viedoklim, minot daudzus cienījamus ārstus, tostarp klasiskās medicīnas pārstāvjus, kas iesaka vai izmanto homeopātiskus līdzekļus pacientu ārstēšanai.

Kā jau ziņots, mikroblogošanas vietnē “Twitter” pagājušās nedēļas nogalē uzvirmoja karsta diskusija par homeopātisko līdzekļu efektivitāti, kurā daudzi sociālā tīkla lietotāji pauda viedokli, ka homeopātija ir tautas mānīšana, kas balstās vien uz placebo efektu. Diskusijā iesaistījās veselības ministrs, aizstāvot homeopātiju, par ko no daudziem “Twitter” lietotājiem saņēma bargu kritiku.

Karstās diskusijas aizsācējs bija uzņēmējs Sergejs Bižāns, kurš savā blogā bija paudis sašutumu par to, ka viņam aptiekā profilaksei pret gripu ieteikts homeopātisks līdzeklis, nevis kaut kas no tradicionālajām ķīmiskajām zālēm. Viņaprāt, lietot homeopātisku līdzekli ir tas pats, kas iemest Ķīšezerā citramona tableti, pasmelt ūdeni un ar to ārstēt galvassāpes.

Apinis norāda: “Nekad neesmu nozīmējis nevienu homeopātisku preparātu, galvenokārt tāpēc, ka uzskatu – homeopātija, gluži kā jebkura medicīnas nozare, necieš diletantismu. Anestezioloģijā un reanimācijā homeopātijas nav. Toties nereti savus pacientus ar hroniskām slimībām, vispārēju nespēku un visa organisma resursu izsīkšanu esmu nosūtījis pie Homeopātu asociācijas prezidentes Ingūnas Vecvagares vai pie Latvijas Ārstu biedrības viceprezidentes, ģimenes ārstes Ilzes Aizsilnieces, un man jāatzīst – tas nav bijis velti! Ilze Aizsilniece ir rakstījusi vadlīnijas dažādu slimību diagnostikai un ārstēšanai, viņa pārvalda gan klasisko medicīnu, gan homeopātiju, un es par to viņu apbrīnoju.”

Viņš stāsta, ka kardiologs prof. Gustavs Latkovskis, kas Latvijā pazīstams kā akadēmiskākais “uz pierādījumiem balstītās medicīnas” aizstāvis, kurš spēj kā enciklopēdija respondēt par visiem klasiskajiem kardioloģiskajiem medikamentiem un ārstniecības metodēm, atzinis, ka arī viņš atsevišķās situācijās saviem pacientiem iesaka homeopāta konsultāciju.

Pievienot komentāru