Personība, Psiholoģija

Ārsts Rambadagalla no Šrilankas operē Latgalē un gandrīz perfekti runā latviski

Ekrānšāviņš no Youtube.com

Rēzeknes slimnīcas neiroķirurgs, šrilankietis Kavšanta Malinka Rambadagalla jau drīzumā paralēli vietējo pacientu aprūpei Rēzeknes slimnīcā cer attīstīt medicīnas tūrismu un piesaistīt pacientus no citām valstīm. Raidījuma “Pi myusim Latgolā” komanda viesojās Rēzeknes slimnīcā, lai iepazītu ārstu un noskaidrotu, cik viegli iemācīties latviešu valodu, kā arī, ko Kavšanta Malinka Rambadagalla saka par Latvijas ļaudīm un Latgali.

“Kāpēc es iesaku veselības tūrismu, tāpēc lai dabūtu līdzsvaru,” stāsta Rambadagalla. “Ja mēs nevaram dabūt naudu priekš vietējiem cilvēkiem. Pensionāriem ir ļoti grūti. Es nevarētu samaksāt par dažādām operācijām, kuras mēs veicam, teikšu godīgi. Ja mēs atvērsim šādu iespēju, tad mēs varam attīstīt slimnīcu, bet tas viss ir administrācijas rokās.”

Ārsts atzīst, ka Rēzeknes slimnīcai ir perspektīvas medicīnas tūrisma jomā, jo te – slimnīcā ir pieejams moderns aprīkojums, mūsdienīgas operāciju zāles.

“Latgalē cilvēki ir laipnāki, un cilvēkiem svarīgākais ir, vai viņi var dabūt kvalitātē labu medicīnu par neastronomiskām cenām, un mēs to saprotam,” atzīst ārsts. “Kad es biju Īrijā, priekš viņiem cenas ir adekvātas, bet ne visiem. Ir cilvēki, kuriem nav tik lielas naudas. Bet mēs šeit tādas operācijas taisām piecas reizes lētāk. Skaista vieta, nu, kāpēc cilvēki nebrauc uz šejieni?”

Pievienot komentāru