Homeopātija, Netradicionāli

Vai piliens jūrā ārstē jeb homeopātijas skandāls: viedokļu sadursmes

1. Belēvičs atzīst: homeopātiskās zāles ir zāles

1no7

Pirms ne tik ilga laika sociālajos tīklos izcēlās strīds starp homeopātijas aizstāvjiem un noliedzējiem. Eļļu ugunī ielēja veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) iesaistīšanās – viņš paskaidroja, ka homeopātiskās zāles ir zāles, kaut gan to iedarbība nav pierādīta dubultaklos pētījumos. Un tad tikai sākās!

“Ja jau Veselības ministrija atbalsta homeopātiju, Finanšu ministrijai vajadzētu atbalstīt numeroloģiju, Aizsardzības ministrijai paļauties uz astroloģiju, bet VID mēs varam maksāt nodokļus homeopātiski,” savā blogā raksta kāds Mr. Serge. Viņš juties no sirds aizskarts, kad ar gripu sasirgušā dēlēna ārstēšanai aptiekā iedots homeopātisks līdzeklis. Grūti bijis noticēt, ka ko tādu izsniedzis farmaceits, kurš taču sešus gadus deldējis augstskolas solu!

Homeopātija drīz vien bija gandrīz visiem uz mēles un kļuva pat par jaunu apzīmējumu nekam, piemēram, iesniedzu baltu lapu un saku, ka tas ir homeopātisks projekts. Vai nopeldos jūrā un saku, ka ārstējos ar zivju eļļu, jo homeopātiskos daudzumos jūras ūdenī tai taču jābūt.

Nesen iznākušajā grāmatā Sliktā zinātne homeopātiju atmasko arī tās autors – britu rakstnieks, žurnālists un ārsts Bens Goldeikrs. Pēc viņa skaidrojuma, homeopātijas efekts ir apšaubāms tieši tāpēc, ka tās pamatprincips ir iedarbīgo vielu lielais atšķaidījums. Tas ir tik liels, ka, visticamāk, konkrētā cilvēka lietotajos homeopātiskajos pilienos vai zirnīšos nav nevienas šīs vielas molekulas (vai arī ir tikai viena un arī tad, ja ļoti laimējas). Īsi un skaidri – homeopātiskie līdzekļi nedarbojas!

  1. Belēvičs atzīst: homeopātiskās zāles ir zāles
  2. Danilāns: manās rokās nonākuši pacienti pēc ārstēšanās ar homeopātiju...
  3. Kaščejevs: homeopātija tika izgudrota laikā, kad medicīna vēl bija primitīva
  4. Kudrjavcevs: homeopātijas efektu var pierādīt
  5. Sazvērestība? Kāre pēc skandāla?
  6. Kas ir homeopātija
  7. Strīdi ne tikai Latvijā

Pievienot komentāru