Pāris, Psiholoģija

Atceltas kāzas – kā rīkoties un samierināties ar lēmumu

Foto - Shutterstock

Skaista satikšanās, priekpilnas attiecības, romantisks bildinājums un sapnis par grandiozām kāzām. Viss skan lieliski, taču dažkārt viss nenotiek kā plānots un lielais sapnis par kāzām paliek neizsapņots, tāpēc šoreiz piedāvājam veidus, kā pārdzīvot atceltu saderināšanos.
Pēc bildinājuma esi teju septītajās debesīs, bet, iesākot plānot vienu no dzīves svarīgākajām dienām, kaut kas noiet pavisam greizi un ir jāvienojas par bildinājuma un kāzu atsaukšanu. Jāsaka, ka tas ir visai sāpīgs process, jo kopdzīve ar šo cilvēku radīja iespaidu par patīkamu kopā būšanas laiku, kurā netrūka ne romantikas, ne humora. Kā nepajukt radīto emociju jūrā un kā rīkoties? Lūk, daži ieteikumi.

Tiec galā ar kāzām saistītām lietām

No tā brīža, kad saderināšanās tiek atcelta, neraugoties uz to, kurš pateicis gala vārdu, ir uzreiz jāvienojas par visiem ar kāzām saistītajiem sīkumiem, vēsta portāls “Theeverygirl.com”. Protams, šis solis nav sevišķi patīkams, taču tā ir tā lieta, ar kuru jāiet galā, citādi vieglāk nepaliks. Uzsākot šo procesu, saprotam, ka šis nav vien parasts strīds, bet tas viss ir reāli. Jāsaka, ka neviens tajā brīdī, kad sirds salūzusi vairākās daļās, nevēlas domāt par šādiem pienākumiem, bet citu variantu nav. Izveido sarakstu ar darāmajām lietām un vienojies ar bijušo otro pusīti par rīcības plānu.

Kad saproti, ka patiešām viss notiek realitātē, vispirms to vajadzētu paziņot pārējiem. Protams, ja kāzas plānotas pēc gada, tad tas, iespējams, nav jāpaziņo uzreiz nākamās pusstundas laikā, taču, ja kāzas ir pēc nedēļas, mēneša vai vienkārši tuvākajā laikā, vajadzētu respektēt citu cilvēku brīvo laiku un paziņot bēdīgās ziņas. Paziņojot šo vēsti, nevajag izplūst detaļās – nevienam nevajag paskaidrot – kas, kā, kur. Vien pietiks ar tik vienkāršu ziņu kā “Mūsu kāzas ir atceltas”, kad būsi gatava, varēsi pavēstīt arī pārējo stāstu, taču iesākumam pietiks ar šo.

Tad atliek nokārtot visas saistības ar pakalpojumu sniedzējiem – atteikt meistarus, atdot atpakaļ gredzenus un nokārtot visas šīs lietas.

Vēl viens vērtīgs padoms – aizmirsti par izdevumiem. Jā, savi materiālie zaudējumi kāzu atcelšanas gadījumā arī būs, tomēr šajā gadījumā vairāk jādomā par sevi. Ja kāds tev uzdod jautājumus, vai nepārdzīvo par finansiālajiem zaudējumiem, atbildi, ka “Es labāk esmu nabadzīgāka nekā dzīvoju nelaimīgā laulībā”. Cerams, ka šāds teikums apklusinās ziņkārīgos un tev vairs nebūs jādomā dažādi attaisnojumi.

Tajā pašā laikā, lai arī noteikti zaudējumi būs, padomā par sevi. Ja iepriekš dzīvojāt kopā, jums noteikti bija jau kopīga iedzīve, kopējs budžets. Ierosini sadalīt visu godīgi, lai nepaliec bez nekā. Vienojies par pareizāko lēmumu un nodrošini sev nepieciešamo jaunam sākumam.

Ja saproti, ka netiksi galā ar šiem organizatoriskajiem uzdevumiem, uztici tos tuvam draugam vai ģimenes loceklim. Jāpiekrīt, ka dažkārt šādu uzdevumu izpilde noteikti ir pārāk grūta.

Pievienot komentāru