Pāris, Psiholoģija

Kurš mazgās traukus jeb Ko vīrieši sagaida no kopdzīves?

Foto - Shutterstock.com

Un līdz ar šo atbildīgo lēmumu, paveras durvis uz jaunu ikdienas dzīvi. Kā, uzsākot dzīvot zem viena jumta, dalīsim mājas darbus un, kas ir tās lietas, kas gulst uz sievietes pleciem? Atbild mūsu eksperti – vīrieši.Kopdzīves uzsākšana ir liels solis.

Jau iepriekš vēstījām, kurš ir tas brīdis, kad varam sākt dzīvot kopā, taču pēc šī lēmuma pieņemšanas, atkal laiks fantāzijai un ilūzijām par nākotnes dzīvi. Tālāk katrs sāk iztēloties savu ideālo ikdienu – kāds no otras pusītes sagaida vakariņas katras darba dienas beigās, bet kāds – sagludinātu drēbju kalnu. Tomēr, kas ir tās lietas, ko vīriešu prāt būtu jāveic sievietei un ko vīrieši sagaida no kopdzīves? Ekspertu vārdi mainīti.

Vairim (27) ir diezgan interesants skatījums uz šo jautājumu. “Es uzskatu, ka vīrieši valda pār pasauli, bet sievietes – pār vīriešiem. Sievietei ir jābūt vīrieša atbalstam, jo patiesībā esam daudz vājāki nekā izliekamies. Daba visu ir iekārtojusi tā, ka sievietēm ir jāmāk būt vājām un viņām nevajadzētu mēģināt būt pārākām par vīriešiem (arī pret saviem dēliem), jo tas kropļo vīrieša morāli. Vīrieša uzdevums ir radīt drošības sajūtu, likt galdā ēdienu un uzturēt ģimeni, bet sievietei ir jārada vieta, kur vīrietis vēlas atgriezties pēc darba un justies kā mājās, tai ir jārūpējas par bērniem un par kopējo atmosfēru mājās. Par mājas darbiem runājot, ir skaidrs, ka vīrietim kā mājas saimniekam ir jāveic visi tehniskie un remonta darbi, taču sievietēm ir jāsakopj māja. Protams, nav teikts, ka tikai sievietēm ir jātīra māja, tas ir kopējs uzdevums, jo abi taču dzīvo kopā. Ēdiena taisīšana ir diskutabls jautājums, kas ir atkarīgs no konkrētās situācijas un pāra vēlmēm.”

Indriķis (38) teic tā: “Ja vīrietis ir naudas pelnītājs, tad, protams, mājās pārrodoties, gaidām kārtību un siltas vakariņas. Sievietei ir jāprot gatavot, bet tas nenozīmē, ka viņai visu dienu jāgatavo ēst. Arī vīrietim jāpalutina sieviete un jāļauj atpūsties, jo mājas darbi itin nemaz nav viegli. Mājas darbi ir jāsadala uz abiem, lai tas neradītu grūtības. Pats ar mieru mazgāju traukus un gatavoju ēst, kā arī daru vīrieša darbus, piemēram, salabojot, ja kaut kas ir salūzis. Par tīrību mājās gan vajadzētu atbildēt sievietei, bet vīrieša pienākums ir neradīt lieku netīrību.”

Pievienot komentāru