Pāris, Psiholoģija

Pēkšņie dzīves pagriezieni jeb Kāpēc viņas tā dara – pēkšņi kaut ko dzīvē maina. Ko ar to iesākt vīrietim?

Foto - Shutterstock

Kā vīrietim reaģēt, ja dzīvesbiedre pēkšņi krasi maina savus paradumus un kļūst par veģetārieti, aizrautīgi pievēršas reliģijai vai ezoterikai? Vai iestājas karatē pulciņā? Vai tik veiksmīgi kāpj pa karjeras kāpnēm, ka sāk pelnīt daudz vairāk nekā vīrs? Vai tiešām vīrieši joprojām ir dominējošais dzimums, vai viņš un viņa tomēr ir līdzvērtīgi partneri un abiem ir vienlīdz liela izvēles brīvība, kā veidot savas dzīves saturu?

Ja mainās viens sistēmas elements, mainās visa sistēma, tāpēc līdzīgos gadījumos vīrs var būt pārsteigts. Līdz šim dzīve ripojusi pa ierastajām sliedēm, bet pēkšņi sliedes beigušās! Psihologs Aleksandrs Samoilovs uzskata: ja jaunās aktivitātes iekļaujas sociāli pieņemamos rāmjos, uztraukumam nav pamata. Cita lieta, ja, piemēram, otrā pusīte iestājusies sektā, kur tiek psiholoģiski apstrādāta. Tad gan jāceļ trauksme!

Katram savs tusiņš

Svarīgi, kurā kopdzīves posmā notiek pēkšņas pārmaiņas. Ja tās uzrodas pirmajā gadā, visticamāk, sievietei šādas intereses bijušas jau agrāk, taču viņa potenciālajam vīram tās nav vēlējusies darīt zināmas. Tagad, kad attiecības nostiprinājušās, sieviete kļūst atklātāka. Sak, pieņem mani tādu, kāda esmu! Tas ir savdabīgs tests vīrietim.

Cita lieta, ja pārmaiņas viena laulātā pasaules uzskatos notiek laulības vidējos gados. Un vēl cita, ja krasa dzīvesveida maiņa norisinās pēc tam, kad bērni izauguši un sākuši dzīvot atsevišķi vai arī nomiruši laulātā vecāki. No vienas puses, tas var liecināt par iztukšotās ligzdas sindromu, jo vairs nav par ko rūpēties. No otras puses, sieviete jūtas brīva. Sak, līdz šim esmu upurējusies citu dēļ, tagad beidzot darīšu to, kas man pašai patīk.

Ja vien dzīvesbiedres jaunās aizraušanās neietekmē ģimenes sadzīvi un viņa turpina nodrošināt ierasto komfortu (māja sakopta, pusdienas gatavas), vīrs parasti tās diez ko neņem galvā. Pats dodas makšķerēt, un lai jau sieva iet uz jogas pulciņu vai vāra sev veģetārās zupas. Tā teikt, katram savs tusiņš.

Kopīgas maltītes, dažādi ēdieni

Runājot pat veģetārismu un citām ēdienkartes pārmaiņām, jāatceras, ka sievietēm un vīriešiem ir atšķirīga vielmaiņa un prasības pēc uzturvielām. Gadu gaitā var mainīties arī gastronomiskā gaume un pat dažu produktu panesība. Piemēram, kādā zemnieku saimniecībā sieva vienu dienu saprata, ka vairs nevar ieēst gaļu. Kūtiņā stāv govs un pāris nobarojamu rukšu, bet saimniecei no gaļas kļūst slikti. Ko darīt? Sieva nolēma ievērot gan savas, gan vīra vajadzības. Vīram joprojām gatavo gaļas ēdienus, bet pati ēd dārzeņu zupas, kartupeļus ar sēņu mērci un piena produktus. Visiem labi, ģimenē valda miers un saskaņa.

Tomēr dažkārt mājasmātei jāparāda rakstura stingrība, jāņem groži savās rokās un veselības vārdā krasi jāmaina ēdienkarte, neļaujot ģimenes loceklim ēst to, kas garšo, ja tas kaitē viņa veselībai. Lūk, divi reāli gadījumi ģimenēs, kurās dēliem pusaudžiem bija tendence uz aptaukošanos. Vienā gadījumā māte kopā ar dēlu aizgāja pie dietologa un strikti ievēroja viņa ieteikumus. Dēls atzinās, ka sākumā bijis ļoti grūti izturēt jauno ēšanas kārtību, taču ar laiku pieradis. Pēc gada kādreiz stipri apaļīgo puisi nevarēja ne pazīt, viņš bija kļuvis par slaidu jaunekli. Tikmēr otrā ģimenē, kur dēls kopš bērnības ik dienu tika iepriecināts ar kādu saldumiņu, ēšanas paradumus nemainīja. Pienāca brīdis, kad jau bija neiespējami ko mainīt. Tuklais jauneklis pats rosījās virtuvē, cepa sev frī kartupeļus, salātus neēda, toties saldējumam vēl uzbēra cukuru. Tagad viņam ir liels liekais svars, astoņpadsmit gadu vecumā izveidojies otrā tipa cukura diabēts… .

Pievienot komentāru