Ārstēšana, Veselības politika

Belēvičs skaidro, ka Onkoloģijas centru apmeklējis darba darīšanās

Foto - LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) minēto apgalvojumu par rindas apiešanu uz medicīniskajiem pakalpojumiem dēvē par apmelojumu un sola cīnīties par taisnību pēc konsultēšanās ar advokātiem.

Belēvičs sarunā ar žurnālistiem uzsver, ka nav izmantojis Austrumu klīniskās slimnīcas onkoloģijas centra pakalpojumus.

“Uz anonīma e-pasta vēstules pamata es tieku apmelots,” atbildot uz jautājumiem, norādīja veselības ministrs.

Belēvičs skaidroja, ka pēdējo divu nedēļu laikā ir divas reizes operēts Ādažu privātklīnikā un žurnālistiem uzrādīja divu čeku kopijas par saņemtajiem maksas pakalpojumiem.

Taujāts par Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) apmeklēšanu, veselības ministrs norādīja, ka šogad bijis trīs vai četras reizes tur darba darīšanās, arī maijā, bet ne personisku iemeslu dēļ. Viņš arī norādīja, ka ir ticies ar LOC galveno ārstu Viesturu Krūmiņu, bet viņš ministru nav operējis.

Ministrs ir aicinājis Austrumu slimnīcas vadītāju Anitu Slokenbergu “sniegt patiesu informāciju” sabiedrībai par šo situāciju.

Jau vēstīts, ka “Latvijas Avīze” (LA) trešdien vēsta, ka Belēvičs, kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā LOC, iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija. Pats ministrs tikmēr izvairās atbildēt uz jautājumiem par viņa ārstēšanos LOC.

Maija beigās LA saņēmusi anonīmu e-pasta vēstuli no personas, kas apgalvojusi, ka ir LOC ārsts un pirms dažām dienām slimnīcā ieradies Belēvičs. Ministrs esot vēlējies, lai viņam veic operāciju, kādu par maksu varētu veikt arī privātklīnikās, turklāt šīs operācijas neveikšana nekādas ļaundabīgas sekas neizraisītu, e-pastā apgalvojis anonīmais ziņotājs.

Sastopot Belēviču klātienē Ministru kabineta gaitenī, viņš žurnālistei apstiprinājis, ka ir ticis operēts un nodemonstrējis divus no maka izvilktus “acīmredzami speciāli sagatavotus čekus”. Tiesa, tie abi izrādījušies Ādažu privātslimnīcas čeki, savukārt uz jautājumus par LOC apmeklējumu ministrs attraucis, ka pēdējās dienās esot operēts divas reizes, bet savu veselības stāvokli nekomentēšot. Uz jautājumu, kā izdevies panākt operēšanu bez rindas, Belēvičs vairs neesot atbildējis, aizcērtot valdības sēžu zāles durvis.

Kā ziņots, pēdējo 25 gadu laikā valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) esot saņēmis tikai vienu reizi – 2004.gadā, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Ministrs ar Šneidera starpniecību gan piebildis, ka, ievērojot Pacientu tiesību likumā garantētās pacienta tiesības, citus komentārus par savu veselības stāvokli nesniegs.

Pievienot komentāru