Ārstēšana, Veselības politika

Atzīst, ka Belēvičs bijis “kreisais” pacients; LOC galveno ārstu atstādina no amata

Viesturs Krūmiņš

No amata uz laiku atstādināts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” (LOC) galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš, informēja slimnīcā. Saistībā ar konstatētām nepilnībām RAKUS pakļautībā esošā LOC darbībā amatu zaudēs arī RAKUS vadība, žurnālistiem sacīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Šodien, 10. jūnijā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valde saņēma Krūmiņa iesniegumu, kurā viņš informē, ka šā gada 25.maijā veicis medicīniskas manipulācijas pacientam, par kurām noteiktajā kārtībā nav noformējis dokumentus. To Krūmiņš bija paredzējis veikt pēc ārstniecības pabeigšanas.

Pēc iesnieguma saņemšanas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga sasauca valdes ārkārtas sēdi. Ņemot vērā to, ka iesniegumā minētā informācija liecina par esošās kārtības kādā tiek reģistrēti un apmaksāti sniegtie pakalpojumi pārkāpumu, valde nolēma ierosināt dienesta izmeklēšanu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

Uz dienesta izmeklēšanas laiku Krūmiņš tiek atstādināts no galvenā ārsta amata pienākuma pildīšanas. Par galvenā ārsta pienākumu izpildītāju tiek iecelta līdzšinējā LOC virsārste Baiba Štreinerte.

Iepriekš Krūmiņš noliedza, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) būtu bijis centra pacients.

Jau ziņots, Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) šodien Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) iesniedzis demisijas rakstu. Kučinskis viņa demisiju ir pieņēmis un bija spiests atzīt, ka Belēvičs viņam me melojis.

Pievienot komentāru