Psiholoģija

Klusie upuri: sieviete pēc 13 gadiem atklāj, kā viņu seksuāli izmantojis skolotājs

Foto - Fotolia

Kāds kanādiešu mūzikas skolotājs, kurš cita starpā savulaik spēlējis bungas vienā grupā ar ekspremjeru Stīvenu Hārperu, atzinis vainu un saņēmis divu gadu cietumsodu par seksuālu uzmākšanos tolaik 13 gadus vecai skolniecei, kura beidzot saņēmusi drosmi un arī tiesības atklāt savu pieredzi sabiedrībai.

Kā vēsta resurss “Globe and Mail”, šobrīd 29 gadus vecā jurisprudences studente Anna Kotē saņēmusi oficiālo iestāžu atļauju publiskot skolotāja Filipa Nolana nodarījumus, bet arī viņai pašai tas prasījis daudz drosmes un sevis pārvarēšanas.

Annas stāsts – noslēpums, kas vairs tāds nav

Ilgu laiku tas bija tikai mans noslēpums. Tad pēkšņi tā vairs nebija, jo par to ziņoja plašsaziņas līdzekļi visā valstī. Tomēr publicitātes aizliegums neatļāva minēt iesaistīto vārdus, tāpēc par to zināja tikai mani tuvākie cilvēki. Kamēr visu klāja klusēšanas plīvurs, bija vieglāk, turpretī tad, kad cilvēki sāka apspriest manu pieredzi, man dzirdot, bet nezinot, ka tā esmu es, kļuva ļoti smagi.

Es nevēlos atbalstīt ideju, ka līdzīgi bēdīgi stāsti jānoklusē un cietušajiem kauna un sabiedrības uzspiestās stigmas dēļ jāslēpj patiesība. Es un citi seksuālas vardarbības upuri vēlamies radīt tādu sabiedrību, kur katrs vardarbību pieredzējušais var pats pieņemt lēmumu: klusēt vai runāt pat šo noziegumu.

Lai izdzīvotu un pārciestu agrā jaunībā notikušo, katra jauna atklātības reize bija šausminoša, īpaši ņemot vērā, ka tolaik pēc skolā pieredzētā bija pagājuši jau 13 gadi – tik ilgs laiks bija vajadzīgs, lai es beidzot sāktu runāt – patiesībā tā bija puse mana tolaik nodzīvotā laika šai pasaulē.

Pievienot komentāru