E-vielas, Uzturs

10 populārie pārtikas produkti, kas bieži ir bagāti kaitīgām e-vielām

1. Pārtika kā inde

1no12
Foto - Shutterstock.com

Nevienam vairs nav jāskaidro, cik liela nozīme mūsu veselības saglabāšanā ir pareizam uzturam. Tomēr bieži vien tas, ko saņem mūsu organisms ar pārtiku, ir…inde. Runa ir par visu veidu kaitīgajām piedevām, kuras satur rūpnieciski apstrādātā pārtika. Mūsu organisms ir diezgan spēcīgs, tas ir spējīgs patstāvīgi atbrīvoties no daudzām kaitīgajām vielām, kuras uzņemam ar pārtiku, ūdeni, gaisu. Bet, kad šīs kaitīgās vielas ir pārāk daudz, organisms nespēj tikt galā.

Pirmā lieta, kas būtu jādara ikvienam, kurš rūpējas par savu veselību – nelietot visvairāk kaitīgos pārtikas produktus (jo tie satur kaitīgas piedevas) vai vismaz samazināt šādu produktu izmantošanu līdz minimumam.

Problēma gan varētu būt tā, ka mūsdienās ir gandrīz neiespējami nopirkt patiešām videi draudzīgus produktus, kas nesatur nekādas veselībai kaitīgas piedevas. Populārākie pārtikas produkti bieži vien ir kaitīgi mūsu veselībai. Daži pārtikas produkti satur īpaši daudz kaitīgo piedevu. Lūk, saraksts ar desmit populārākajiem un tajā pašā laikā – veselībai kaitīgākajiem pārtikas produktiem.

 1. Pārtika kā inde
 2. Košļājamā gumija, konfektes
 3. 2. Vārītas desas, cīsiņi, sardeles
 4. Kūpināta gaļa un zivis, kūpinātas, žāvētas un pusžāvētas desas
 5. Jogurts
 6. Čipsi un frī kartupeļi
 7. Saldējums
 8. Dzērieni
 9. Mērces
 10. Sausiņi
 11. Šokolāde
 12. Kāpēc mums tā garšo viskaitīgākie pārtikas produkti un ir grūti no tiem atteikties

Pievienot komentāru