Bērni, Grūtniecība un dzemdības

FOTO: Kas mammai vēderā? Brīnišķīgs fotostāsts par bērniņa augšanu puncī

No Esteres Rožkalnes albuma

Būt stāvoklī ir gluži, kā ticēt neredzamajam – apzināties un just, ka pakrūtē top jauna dzīvība, bet nespēt to saskatīt bez īpašas aparatūras. Lai labāk izprastu, kā aug gaidāmais mazulis, trīs bērnu māmiņa Estere Rožkalne grūtniecības laikā uzņēmusi attēlus ar īstiem augļiem un dārzeņiem, kuru garums pielīdzināts vēderā esošā brīnuma garumam attiecīgajā gaidību posmā.

Ikdienā Estere ir ne vien dēlu Joela (7 gadi), Rūbena (5 gadi) un Mateja (4 mēneši) mamma, bet arī grafiskā dizainere vīra Markusa uzņēmumā, kur uz pusslodzi strādājusi līdz pat jaunākā dēla dzimšanas dienai. Tagad uz brīdi šo nodarbošanos iepauzējusi un, kā pati saka, ikdienu piepilda ar mammas un sievas pienākumiem. Taču ar puikām un darbiem viņa netiek atstāta viena – neraugoties uz to, ka vīram ir liels darba apjoms, brīvos brīžus viņš pavada, cīnoties, dauzoties, peldoties un veidojot skaistas bērnības atmiņas saviem nudien aktīvajiem dēliem.

 

Spēcīgi vārdi

Vecāki puikām izvēlējušies neierastus vārdus, jo uzskata, ka katram no tiem ir spēks un īpaša nozīme. Laulātajam pārim ļoti svarīga ir Bībele, tāpēc bērnu vārdu izcelsme meklējama tajā. Piemēram, jaunākā dēliņa Mateja vārds nozīmē – Dieva dāvana.

 

Būt puiku mammai

Estere stāsta, ka jūtas lepna, audzinot trīs puikas. “Šad tad iztēlojos skaisto nākotni – es sēžu restorānā ar vīru un trim pieaugušiem dēliem. Kā īsta karaliene!” viņa dalās izjūtās. Puišu sabiedrība gan nav sveša, jo viņa uzaugusi ar trim brāļiem un arī darba kolektīvā ir tikai stiprā dzimuma pārstāvji. Būt par mammu tomēr nav viegli. Visiem vajag nedalītu uzmanību. Tāpat kā lielākajai daļai vecāku, arī Esterei nepatīk bērnu slimošanas laiks un fiziskas grūtības reizēm sagādā negulētas naktis. Saglabāt mieru brīžos, kad viens kaut ko prasa, otram nepieciešama palīdzība, bet trešais raud, ir emocionāli sarežģīti, taču nevienu īpašību cilvēks nevar attīstīt, ja nepiedzīvo situācijas, no kurām mācīties. Estere atklāj, ka tieši pacietība ir viena no svarīgākajām lietām, ko iemāca bērni.

 

Mans mīļais burkāniņš

Gaidot pirmo dēlu, jaunā māmiņa sākusi sekot līdzi interneta vietnei www.babycenter.com, kurā, norādot grūtniecības ilgumu, katru nedēļu var saņemt informāciju par bērna attīstību, kā arī vizualizāciju ar viņa garumu, kas pielīdzināts kādam auglim vai dārzenim. Jau tad viņai šī ideja šķitusi interesanta – tas bijis ļoti spēcīgs un saprotams uzskates materiāls, kas ļauj iztēloties, cik liels ir gaidāmais bērniņš konkrētajā attīstības brīdī. Saņemot vēstuli un ieraugot vizualizāciju, Estere visu nedēļu mazuli mīļi dēvējusi par burkāniņu, banāniņu vai citu, kas redzams attēlā.

No pirmajām divām grūtniecībām viņai nav skaistu fotogrāfiju, tāpēc, gaidot trešo dēlu, vēlējusies atgūt iekavēto un piešķirt šim laikam īpašu stāstu. Tā radās ideja bērna garuma uzskates materiālus izveidot pašas spēkiem. Attēli netika glabāti slepenībā, bet regulāri publicēti arī vietnē www.instagram.com, tāpēc tas bija piedzīvojums ne vien tuvākajiem, bet ikvienam, kurš vēlējās sekot līdzi skaistajiem gaidību mirkļiem. Kulminācija bija mazā auglīša, tikko dzimušā Mateja attēls.

Radošais projekts un attēlu publiskošana sākās 10. grūtniecības nedēļā, kopumā radot 26 fotogrāfijas līdz 36. nedēļai, jo dzemdības notika nedaudz ātrāk, kā paredzēts.

Pievienot komentāru