Pāris, Psiholoģija

FOTO: Ar kādiem gan tekstiem speciālās kartītēs Viktorijas laikā vīrieši aicināja dāmas uz tikšanos, flirtu un gultu

Foto no Amazon.com

Viktorijas laikā cilvēkiem patika veidot attiecības, izmantojot speciālas vizītkartītes, kuras katram bija atšķirīgas un uz tām iespiestie teksti bija interesanti un izsmalcināti. Tas bija pareizs un cienīgs uzrunāšanas veids. Tomēr tā laika jaunieši pamanījās šo cienīgumu iekustināt ar diezgan pikantām flirtēšanas kartītēm.

Vizītkartes plašāk sāka izmantot 19. g.s. vidū, kad vidusslānis centās līdzināties augstākajai sabiedrībai un ikvienam kļuva iespējams uzdrukāt personalizētas kartītes. Šī prakse noturējās ilgāk, nekā jūs domājat! Kāda sieviete no vecmāmiņas atmiņām uzzināja, ka šādas vizītkartes tika izmantotas vēl 1940. gadā.

Vizītkartes bija kā savdabīgs komunikācijas veids. Noteikta stūrīša nolocīšana varēja nozīmēt, kad vizītkartes sniedzējs nāks uz tikšanos vai kad viņš nebūs mājās, ja saņēmējs vēlētos doties atbildes vizītē. Bija rīta kartes, kartītes dažādām svinībām un, protams, deju kartītes. Tās visas bija sava veida sociāls žests – formāls veids, kā iepazīties un saglabāt kontaktus.

Paskatieties, cik savdabīgs iepazīšanās un aplidošanas veids!

 

Avots: gizmodo.com

Pievienot komentāru