Bērni, Grūtniecība un dzemdības

Kad sieviete dzemdē, viņa ir uz citas planētas. Saruna ar leģendāro ginekologu Mišelu Odēnu

1. Dzemdēt "Odēna stilā"

1no3
UZZIŅA

Vēl par Mišelu Odēnu:
* Pēc pirmās specialitātes viņš ir ārsts ķirurgs. Karā par Alžīrijas neatkarību, viņš sniedza medicīnisko palīdzību gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem, tostarp pieņēma dzemdības. Radības viņu tik ļoti aizrāva, ka drīzumā viņš saņēma ginekologa-dzemdību speciālista diplomu, un pamazām kļuva pasaulslavens.
* Odēnu pazīst kā ārstu, kurš dzemdību praksē ieviesis baseinus dzemdību sāpju atvieglošanai un mājīgus apstākļus dzemdību zālēs. Ilgus gadus viņš atbalstīja sievietes plānotās mājdzemdībās, kuras Lielbritānijā, kur viņš dzīvo un strādā vairāk nekā 30 gadus, ir oficiāli atļautas. Viņš ir 50 zinātnisko rakstu un 15 grāmatu autors, tās tulkotas desmitiem valodās.
* Odēns ir izveidojis centru, kurā pēta dažādu faktu ietekmi uz cilvēku kopš dzimšanas līdz gadam. Šeit veiktie pētījumi apliecina, ka dzemdību apstākļi ietekmē tādus aspektus kā sabiedriskums, draudzīgums, agresivitāte un pat spēja mīlēt.

Leģendārais franču ginekologs Mišels Odēns pauž domas par to, kāpēc civilizācijas izdzīvošana atkarīga no izmaiņām pieejai dzemdībās.

“Uz citas planētas? Viņa taču ir savā baisākajā iespējamā realitātē! Redzams, ka pats nav dzemdējis! – jau varu sajust neizpratnes vētru un izsmieklu no daudzu lasītāju puses par vārdiem “sieviete dzemdējot ir uz citas planētas”.

Mišels Odēns, sirms mesjē, uz šādiem vārdiem reaģē īsti franču manierē – noslēpumaini pasmaidīdams un viegli pamājot ar roku. Savu 86 dzīves gadu laikā viņa rokās “dzimuši” vairāk nekā 15 000 bērnu. Neskatoties uz vecumu, viņš ceļo pa visu pasauli, aktīvi vada lekcijas.

“Dzemdēt Odēna stilā” – ir karsts strīdu kartupelis ārstiem, kuri nereti uzskata, ka cilvēka ienākšana pasaulē ir standarta medicīniska procedūra, kurai nav nekā kopīga ar sievietes un bērna iekšējo pasauli.

  1. Dzemdēt "Odēna stilā"
  2. Ūdensdzemdības sākās it kā nejauši
  3. Kāpēc ir zinātniski pamatoti sievieti dzemdībās nepētīt

1 komentārs

Pievienot komentāru