Uzturs

Sešu ziedlapiņu diēta. Komentē uztura speciāliste

1. Sola mīnus 500 gramus dienā

1no7
Foto - Shutterstock

Sešu ziedlapiņu diēta nav nekas cits kā sešas monodiētas sešās nedēļas dienās. Zivju, dārzeņu, vistas, graudaugu, biezpiena un augļu dienas nomaina viena otru, nodrošinot lieko kilogramu kušanu. Ēdamā šeit ir pietiekami, lai nejustu izsalkumu. Katrā diētas dienā var ēst gana dažādi, tā teikts diētas aprakstos. Tajos arī sola, ka diēta varētu vainagoties ar mīnus 500 gramiem svara diennaktī.

Veselības centra “Vivendi” uztura speciāliste Eva Kataja komentē: “Diēta nevar solīt konkrētu svara zudumu, jo viss ir atkarīgs kā cilvēks ir ēdis pirms diētas ievērošanas. Ja ēdienkarte ir bijusi līdzīga, svars var būtiski nesamazināties. Savukārt, ja pirms tam ēsts viss pēc kārtas, ir pilnīgi iespējams zaudēt vairākus kilogramus svara pāris dienās. Arī samazinot neveselīgu ēdienu porcijas var panākt svara zudumu, kur nu vēl ja pāriet uz veselīgiem produktiem un mazākām to porcijām.”

Diētu rekomendē ievērot ne biežāk kā reizi gadā, kā papildus efektu solot zaudēt nevis muskuļu, bet gan zemādas tauku masu, pateicoties tam, ka pamīšus tiek uzņemtas pamīšus olbaltumvielas un ogļhidrāti . Eva Kataja, pārskatot diētu, secina, ka to tik droši nevar apgalvot: “Ja netiek kombinēta fiziska slodze ar sabalansēta uztura uzņemšanu, bieži zūd arī muskuļu masa. Un 6 dienās nekāda dižā zemādas tauku masa pazust nevar.”

Diētas nav piemērota: grūtniecēm, zīdītājām, tiem, kuriem problēmas ar zarnu traktu un izvadorgāniem, ja ir kāda no šeit minēto produktu nepanesamībām vai alerģija pret to. Pirms diētas ievērošanas jākonsultējas ar ārstu . Bet uztura speciāliste piebilst, ka diēta var veicināt arī ēšanas traucējumu rašanos, jo liek domāt, ka svaru var zaudēt tikai, ēdot produktus atsevišķi pa dienām.

  1. Sola mīnus 500 gramus dienā
  2. Zivju diena
  3. Dārzeņu diena
  4. Vistas diena
  5. Graudaugu diena
  6. Biezpiena diena
  7. Augļu diena

Pievienot komentāru

©2016 Visas tiesības aizsargātas. AS "Latvijas Mediji"