Negribas, Sekss

Afrodiziaki seksualitātei. Arī selerija un dilles, apstiprina seksologs Artūrs Vāvere

Foto - Shutterstock

Afrodiziaki uzlabo tonusu un pozitīvi ietekmē seksualitāti, veicinot libido augstāku lidojumu. Mūsu priekšteči no šiem augiem mēdza gatavot uzlējumus, ko dēvēja par mīlas zālītēm. Vairākums šo ”seksīgo” augu pieejami arī Latvijā – nopērkami veikalā garšvielu, pārtikas piedevu vai tējas veidā.

Žeņšeņa sakne satur ginsenozīdus, kā arī E un B grupas vitamīnus un mikroelementus – mangānu, varu un cinku. Auga sastāvā ir arī polisaharīdi, organiskās skābes, flavonoīdi un neaizstājamās augu valsts taukskābes. Viens no pašiem spēcīgākajiem afrodiziakiem.

Ķiploki gadu tūkstošiem izmantoti ne tikai tautas medicīnā, bet arī kā seksuālo dziņu vairotāji un pastiprinātāji. Jau senajā Grieķijā valdīja uzskats, ka ķiploki vīriešiem ļauj būt mīlas priekos nenogurdināmiem.

Pastinaka iedarbība ir līdzīga kā ženšeņam un zaļajai tējai – tas tonizē, uzmundrina un stimulē smadzeņu darbību. Šī vērtīgā sakne satur ēteriskās eļļas, kas paaugstina fizisko un seksuālo aktivitāti.

Selerija paaugstina vispārējo tonusu, veicina asinsriti dzimumorgānos. Ar selerijas zupu madāma Pompadūra esot cienājusi Francijas karali Ludviķi XV, gūstot viņa atzinību.

Dilles viduslaikos uzskatīja par maģisku augu, kuru izmantoja buršanā pretējā dzimuma ieēdināšanai. Arī – spēcīgs afrodiziaks.

Pievienot komentāru