Sekss

Pēdu fetišs gluži kā “Lubenē”. Vīrs kaifo, ko darīt sievai?

Foto - Fotolia

“Lai gan kādu laiku par to jau nojautu, beidzot guvu apstiprinājumu – kad es iemiegu, manam vīram patīk nogulties gultas galā un vērot manas pēdas. Lai tās aplūkotu, tiek izmantota kabatas baterija. Viņš spēlējas ar tām, bučo un kutina. Ja es miegā reaģēju un no pieskārieniem saraustos, vīrs gūst spēcīgu erekciju. Tā kā man ir visai ciešs miegs, parasti no šīm darbībām nepamostos, reizēm rādās murgi. Tas var ilgt pat stundām – viņam neprātīgi patīk turēt manas pēdas savās rokās – dažreiz pat tik cieši, ka kādā no kājām man iemetas krampis. Kāpēc vīram ir šāds ieradums un ko man iesākt?” jautā portāla “Veselam.lv” lasītāja.

Atbild sertificēta klīniskā psiholoģe Marina Brice.

Tādas aizraušanās, kāda novērojama arī jūsu vīram, sauc par seksuālu fetišismu. Tas ir seksuāls satraukums, kuru cilvēks izjūt pret noteiktiem priekšmetiem vai ķermeņa daļām. Parādība ir diezgan izplatīta, turklāt vīriešiem novērojama daudz biežāk, nekā sievietēm.

Par fetišu, t. i. – dievināšanas un seksuālas aizraušanās objektu – var kļūt jebkas. Tā var būt apakšveļa, augstpapēžu kurpes, medmāsas vai ugunsdzēsēja tērps, brilles, muskuļotas rokas, ķermenis slapjās drēbēs, garš deguns, lielas ausis, mazas pēdas utt. Tas ir ļoti individuāli. Protams, sastopami arī izplatītākie fetiši, un – tieši pēdu fetišisms ir viens no populārākajiem pasaulē. Pēdu fetišistiem patīk skatīties uz pēdām, pieskarties tām, bučot, masēt, kutināt, iesaistīt seksuālās rotaļās utt. Daudziem pēdu fetišistiem seksuālu satraukumu rada arī priekšmeti, kas saistīti ar kājām – garas zeķubikses, apavi u. c. Bet ne visas kājas vai pēdas spēj izraisīt šādu interesi – vieniem patīk liela izmēra pēdas, citiem pavisam mazas pēdiņas, vēl citiem – pēdas ar lakotiem nagiem koši sarkanā krāsā, reizēm arī netīras kājas. Katrs gadījums ir unikāls, tāpēc jāskata atsevišķi.

Pateikt, kāpēc jūsu vīram ir šāds ieradums, nav iespējams, jo iemesli, kāpēc cilvēkiem parādās fetišisms, nav vēl līdz galam izpētīti. Dažos gadījumos tas var attīstīties pēc piedzīvotām psiholoģiskām traumām bērnībā. Taču ne visi fetišisti ir piedzīvojuši psiholoģiskas traumas, un ne visiem cilvēkiem, kuriem bijusi traumatiska pieredze, ir novērojams fetišisms.

Paaugstinātu interesi par sieviešu pēdām varēja novērot jau diezgan sen – dažādos laikos un kultūrās. Piemēram, senajā Ķīnā, pēc mūsu uzskatiem – izkropļotas un mazas sieviešu pēdiņas – arī bija sava veida fetišs. Daudzi mākslinieki savos darbos īpašu uzmanību veltīja sieviešu kāju, īpaši pēdu attēlošanai, jo tās viņiem šķita tik erotiskas! Viens no slavenākajiem pēdu fetišistiem mūsdienās ir režisors Kventins Tarantīno. Katrā viņa filmā atradīsiet viņa fetišu – baskājainas sievietes, sieviešu pēdas tuvplānā, sarunas par pēdām vai to masāžu – kā filmā “Lubene” (Pulp Fiction, 1994).

Tiek uzskatīts, ka fetišisms kaut kādā mērā piemīt gandrīz visiem un tas bagātina cilvēka seksuālo dzīvi. Ja agrāk, 20. gadsimta sākumā, fetišismu uzskatīja par slimību, tad tagad tā ir patoloģija tikai tādos gadījumos, ja cilvēks sava fetiša dēļ ir gatavs darīt pāri sev un citiem, arī pārkāpt likumu.

Kā rīkoties tālāk? Vispirms jums jāatbild pašai sev – kā es izturos pret vīra ieradumu? Man tas patīk vai tomēr nē? Vai esmu gatava to pieņemt? Tad jāuzsāk saruna. Šajā situācijā vissvarīgākais faktors ir – būt atklātiem un brīvi dalīties ar otru par savām domām, sajūtām, vēlmēm vai bažām.

Ja vīra ieradums jums šķiet nepieņemams, slimīgs, aizvainojošs vai nepatīkams, pastāstiet viņam par to (protams, izvēloties atbilstošus vārdus, lai partneri neaizvainotu) – mēģiniet atrast risinājumu, kurš būtu pieņemams jums abiem. Reizēm tas ir iemesls, lai cilvēks viens pats vai kopā ar partneri dotos pie psihoterapeita un izprastu savu negatīvo emociju iemeslus, tādējādi atrastu veidu, kā tikt pāri grūtībām.

Ja vīra interese par jūsu pēdām jums ir pieņemama, vēl jo vairāk – rada patīkamas izjūtas – tad, pievēršoties šim procesam ar abpusēju atdevi, tas var būtiski uzlabot un izrotāt jūsu kopdzīvi.

Var tikt atklāta jaunu sajūtu pasaule. Tāpēc runājiet! Tikai tā varēsiet uzzināt ko vairāk par vīra fetišu, iespējams, atklāt arī savas slēptākās vēlmes. Mēģiniet painteresēties – kāpēc vīrs gaida, kad būsiet aizmigusi, lai sāktu pieskarties jūsu pēdām? Varbūt viņš baidās, ka noraidīsiet viņa interesi? Iespējams, ir vēl kāds cits nozīmīgs iemesls. Daudziem pāriem ļoti veiksmīgi izdodas atrast veidu, kā partnera fetišu iepīt ikdienas gaitās, piemēram – komplimentu izteikšana par kājām un pēdām, kopīga pēdu kopšana, staigāšana pa istabu ar basām kājām, pēdu masāža utt.

Pateicoties šādiem – šķietami ikdienišķiem sīkumiem – jūs varat stiprināt savas attiecības. Neaizmirstiet arī padomāt par savu komfortu – aprunājieties ar vīru par to, kā nenovest jūsu kājas līdz krampjiem. Jāpiebilst gan, ka nopietnas problēmas, pēc kāda seksologa vārdiem, parādās tad, kad vīrs dod priekšroku tikai sievas kurpēm, un pašu sievu vairs nepamana. Tādā gadījumā risinājumu noteikti jāmeklē pie psihoterapeita.”

2 Komentāri

 1. 1) intuitūīvi sķiet, ka jautājums nav reāls, bet izdomāts.
  2) kapēc tiek attēlots fotogrāfija nelatviska izskata vīrietis?? Atkal ” hihi (neveikli smiekliņi) un ” Nē nē – tā nav musulmaņu masu imigrācijas un latviešu gēnu likvidazijas reklāma, bet dizainerim vienk. ta labāk izskatījās?” (tā neveikli kiķinot Aidis tomsons LR1 komentēja kādas valmierietes jautājumu kāpec TC Valleta ir piķa melni manekeni)
  Bāž to savu musulmanu imigrantu reklāmu kā tādas cērmes!! Rādiet mums fotogrāfijās zveidrus, somus un norvēģus!!!

  1. Sorosi cer latviešu sievietes apmuļķot un potēt zemapziņā kaut kādus tuvās azijas aziātus semītus??
   Par šo ir jāceļ liels troksnis un skandāls!!!
   sāda uzmacība ļoti kaitina un turēšana par muļķiem ir rupja!!

Pievienot komentāru

Brīdinām, ka šīs lapas saturu nedrīksti aplūkot, ja Tev vēl nav 18 gadu!
Vai tev ir vismaz 18 gadu?