Netradicionāli, Padomi

Kā varam izveidot mandalas dziedinošai enerģijai, iesaka Sarmīte Makarova

Matīsa Markovska, Sarmītes Makarovas foto un no uufsd.org

Kā top smilšu mandala

Esmu novērojusi, ka tieši pēdējā gada laikā sociālajos tīklos cilvēki visai bieži dalās ar bildēm, kurās redzamas krāsainas, košas, dažādu formu mandalas. Tāpat arī grāmatnīcas plauktos skaisti sarindotas stāv lielākas, mazākas, biezākas, plānākas mandalu krāsojamās grāmatas. Tās ir skaisti noformētas, atrodamas iesietas gan cietajos, gan mīkstajos vākos, tā vien katru reizi, ieejot grāmatnīcā, roka stiepjas pēc kādas no šīm grāmatiņām. Nenoturējos! Nesen, ejot garām grāmatnīcai, tās skatlogā no jauna ieraudzīju mandalu krāsojamās grāmatas un iegādājos uzreiz divas, domājot, ka visai īsā laikā noteikti izdosies tās izkrāsot, bet galvenais iegūt mieru un labsajūtu, ko vajadzētu sniegt darbošanās procesam. Lai arī katrā no reizēm, kad krāsoju jaunu mandalu, guvu nelielu miera un atslābuma mirkli, tomēr nesajutu šo iedvesmojošo un īpašo sajūtu, ar kuru dalījušies daudzi mandalu veidotāji.

Tādēļ, lai noskaidrotu, ar ko jāsāk pirms nolemjam pievērsties mandalu veidošanai, devos pie mandalupasaule.lv ideju autores Sarmītes Makarovas, izzināju, kā mandalas veido Tibetas mūki un kā to varam darīt paši – mājās vai apmeklējot grupu nodarbību; ko no tā var gūt.

Tibetā budisti izveidojuši unikālas tradīcijas un rituālus, kas piederošas tikai viņu kultūrai. Viens no pazīstamākajiem Tibetas mūku rituāliem ir smilšu mandalu izveide, kurai piemīt dziedinošs un attīrošs spēks.

2 Komentāri

Pievienot komentāru