Sekss

Nepietiekami laba, lai mīlētu, pietiekami laba, lai sodītu. Kāpēc viņiem patīk mazohisms seksā un pat bez tā?

1. Pamatideja

1no4
Foto - Shutterstock.com
Kas ir mazohisti

Mazohisti ir sievietes un vīrieši, kuriem ķermeniskie pārdzīvojumi un dvēseliskās sāpes kļūst par nosacījumu īpašas baudas gūšanā, turklāt seksuālais kontakts tajā ne vienmēr ir obligāts! Toties obligāta ir padotā loma un pakļaušanas sajūta.

Fiziskās un morālās ciešanas mūs biedē, un parasti mēs cenšamies no tām izvairīties visiem iespējamiem līdzekļiem. Taču ir cilvēki, kuri pēc tām tiecas, kuriem sāpes ir īpašas baudas nosacījums.

Pārdzīvojumus var uzskatīt par mazohistiskiem, ja cilvēks vienlaikus izjūt pazemojumu un apmierinājumu.

Roku sasiešana aiz muguras, melna acu maska, aizbāznis mutē, līdz asinīm iegriezta pēcpuse… Šķiet, šādi skati parasti cilvēkiem drīzāk izsauc bailes vai žēlumu, taču trīsdesmitgadīgās Janas balsī, kad viņa par to stāsta, izskan ieturēts lepnums: “Tā visa esmu es, lai gan dažādos laika periodos.” Sāpīgo piedzīvojumu jēga esot iespēja noņemt sasprindzinājumu un gūt baudu. Kaut veids, kādā mazohisti to sasniedz, var likties dīvains tiem, kuri pieraduši gūt apmierinājumu citādi.

Grūti noticēt, ka fiziskās sāpes spēj būt patīkamas, kaut gan no fizioloģijas viedokļa tajā nav nekā pārsteidzoša. “Cilvēkam, kurš izjūt sāpes, asinīs ieplūst liels daudzums laimes hormonu endorfīnu,” skaidro seksoloģe Irīna Panjukova. “Šie laimes hormoni ir dabas atsāpinātāji jeb analģētiķi, kuri mazina sāpju sajūtu un palīdz organismam piemēroties slodzēm. Vienlaikus izdalās adrenalīns, kas izsauc uzbudinājumu un enerģijas pieplūdumu.” Endorfīni un adrenalīns ir tāds hormonu kokteilis, kura dēļ daudzi iecienījuši iekarot kalnu virsotnes vai izdzīt sevi lielā sportiskā slodzē. “Man sāpju pārdzīvošana izrādījās kā sava veida iniciācija,” atklāj 42 gadus vecais Eduards. “Man patīk izpētīt savas sajūtas, izturēt stiprākās sāpes. Finālā es jūtos nevis vienkārši apmierināts, bet kā uzvarētājs!”

  1. Pamatideja
  2. Piedzīvojusi pirmo pakļaušanās pieredzi, es sapratu, kā man trūcis
  3. Sekss bez seksa?
  4. Nepietiekami laba, lai mīlētu, pietiekami laba, lai sodītu

Pievienot komentāru

Brīdinām, ka šīs lapas saturu nedrīksti aplūkot, ja Tev vēl nav 18 gadu!
Vai tev ir vismaz 18 gadu?