Negribas, Sekss

Viņš vairs negrib, viņa – ļoti! Ko iesākt ar seksuālo kūtrumu, skaidro Artūrs Vāvere un Laura Štāne

1. Prāts uz seksu vairs nenesas

1no6
Foto - Shutterstock

Par četrdesmitgadnieku krīzi dzirdēts daudz – vīrieši, kuriem ir ģimene, pēkšņi šķiras no sievām, lai saistītu savu dzīvi ar gados krietni jaunākām sievietēm. Tomēr šāda rīcība nav jaunības eliksīrs – ar jaunu draudzeni pie sāniem neviens jaunāks nekļūst! Gadi rit uz priekšu, vīrietis noveco, bet viņam līdzās esošā dāma joprojām jūtas gana svaiga un sprigana. Tad vīrietim nereti sākas dažādas ar novecošanu saistītas vainas, piemēram, sāpes locītavās vai erekcijas problēmas, un prāts uz seksu vairs īpaši nenesas, toties sievietei vēlēšanās nerimst. Viņa labprāt ievilinātu vīrieti gultā daudz biežāk, bet viņš izliekas to neredzam un nesaprotam un labāk paijā… kaķi.

“Seksuālā interese un iekāre atspoguļo personas fizisko un psiholoģisko stāvokli,” uzver Neirožu klīnikas psihiatre Laura Štāne. “Taču dzīvē nekas nestāv uz vietas, cilvēki noveco, līdz ar to mazinās arī viņu seksuālā interese un aktivitāte.

Katram no mums var būt dažādas seksuālās aktivitātes periodi. Ar gadiem mazinās hormonālais fons un mainās arī seksuālā tieksme. Lielākoties šīs pārmaiņas nav pēkšņas, bet notiek pakāpeniski, taču, jo ilgākā laika posmā problēma ir attīstījusies, jo stabilāka tā kļūst. Tas ir riskants periods pāra dzīvē, un kāds no partneriem varētu meklēt savu seksuālo vajadzību apmierinājumu ārpus ģimenes. Kaut gan šis nav scenārijs, ko pāris savās attiecībās vēlas redzēt, nereti tā tiešām notiek. Tāpēc svarīgi, lai partneru attiecības būtu pēc iespējas atklātākas, patiesākas un godīgākas, jo tad ir vieglāk kopā pārvarēt dažādas sarežģītas situācijas un sameklēt abiem pieņemamu risinājumu.”

 1. Prāts uz seksu vairs nenesas
 2. Vainojami hormoni
 3. Jo retāk dara, 
jo mazāk gribas
 4. Nelaid draudziņu pensijā!
 5. Sieviete, palīdzi!
 6. Dakteres padoms

2 Komentāri

 1. Lai tās supergribošās vispirms biežāk apmazgājas pēc atejas !
  Kad tāda piekaltušu bumbiņu grabinātāja nāk guļamistabā,
  jālec pa logu dārzā…

Pievienot komentāru