Ārstēšana, Citas slimības

Kas īpaši palīdz svaigai elpai

Foto - Shutterstock

“Esmu dzirdējusi par speciālām zobu pastām pret sliktu elpu, taču tādu iedarbību sola arī citu zobu pastu ražotāji. Kuras šajā ziņā būtu visiedarbīgākās?” ILZE RĪGĀ

Pret sliktu elpu jeb halitozi ieteicamāki ir mutes skalojamie līdzekļi. Regulāri lietojot, arī zobu pastas mazina šo problēmu, tiesa, gan īsu laiku – tikai nedaudz ilgāk par stundu. Kā uzsver Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas vadītāja, RSU asociētā profesore Anda Brinkmane, lai paildzinātu pastas iedarbību, pēc zobu tīrīšanas to nebūtu vēlams izskalot ar lielu ūdens daudzumu.

Veiktie pētījumi liecina, ka sliktu elpu jeb halitozi spēj mazināt zobu pastu sastāvā esošais aminofluorīds, cinka fluorīds un hlorheksidīna glukonāts. Tomēr vislabākie rezultāti pret šo problēmu izraisošajām baktērijām sasniegti ar tām, kuras satur triklozānu, kopolimēru, 0,24% nātrija fluorīdu un 0,45% alvas fluorīdu.

Pastas ar ķīmiskām antibakteriālām vielām, piemēram, triklozānu, gan nav piemērotas pastāvīgai lietošanai, jo, iznīcinot visas baktērijas, laika gaitā var tikt izjaukts līdzsvars mutes dobuma mikroflorā un tās pašas var kļūt par nelāgas elpas cēloni.

Pievienot komentāru