Netradicionāli, Padomi

Kā vēl pievarēt klepu, kas bieži piemetas? Alternatīva metode no pieredzējuša aptiekāra

Foto- stock.hxcng

Lasītājs jautā: “Man bieži piemetas klepus. Ārsts iesaka dažādus medikamentus, bet nolēmu zāles nelietot. Jūsu žurnālā kādreiz lasīju par karsto kartupeļu kompresi, tā man labi palīdz. Dzeru arī pretklepus tējas, lietoju rutku ar medu un karsēju kājas sinepju vannā. Vai ir vēl kāds tautas līdzeklis?”

Kādreiz intervējām bijušo basketbolisti Silviju Skulmi, kura atveseļojās pēc pārslimota vēža, un viņa pastāstīja lielisku recepti klepus remdēšanai. To ieteicis viņas dzīvesbiedrs ārsts Edgars Brēmanis, kuram šo paņēmienu ierādījis tēvs, pieredzējis aptiekārs.

Tā ir inhalācijas procedūra, kurā izmanto sodu. Uzvāra ūdeni, pieber aptuveni ēdamkaroti dzeramās sodas, samaisa. Sodas ūdeni ielej stikla vai porcelāna kannā ar snīpīti. Ūdenim jābūt zem (!) snīpīša līmeņa. Tējkannu ietin dvielī un uzreiz sāk inhalāciju, jo sodas tvaiku ar laiku kļūs mazāk. To dara sēžot. Ieelpo karstos tvaikus no snīpīša, pēc tam izpūš apkārtējā telpā. Rīkojas ļoti uzmanīgi, lai neapplaucētos ar karsto ūdeni. Tieši tāpēc šķidruma līmenim tējkannā jābūt zemākam, ne līdz malām.

Ieelpo dziļi un kārtīgi izpūš. Jau aptuveni pēc piektās reizes kļūst vieglāk elpot. Silto gaisu var paturēt plaušās arī ilgāku laiku un tikai tad izelpot. Noteikti sāksies svīšana, ik pa brīdim uznāks klepus, toties pēc tam rimsies, arī deguna ejas atbrīvosies un pašsajūta uzlabosies.

Sodas inhalāciju var veikt arī profilaktiski reizi mēnesī. Arī tad, ja sāk just kņudēšanu kaklā vai degunā – ja intuīcija saka priekšā, ka tuvojas slimība.

 

366_C_logo1

 

Pievienot komentāru