Bērni, Zīdaiņi

Mammas 20 atklāsmes pēcdzemdību periodā, kas notiek, kad bērns ir iznācis no tavām miesām

Foto - facebook.com/mummymumbles

Kad jaunā māmiņa, britu blogere Bekija Poupa (Bekki Pope) piedzemdēja bērniņu, viņa nolēma, ka par šo to jāpabrīdina citas mammas. Visas sajūtas nav tikai rožainas, turklāt par daudz ko var nomierināties, vienkārši zinot, kas ir normāli.

 1. Sāpes. Kas to būtu zinājis? Tikko tu esi piedzīvojusi dzemdību sāpes, tā tevi atkal gaida ne mazākas sāpes. Kad Dievs mūs radīja, viņš tiešām uzlika uz sievietes pleciem vairāk.
 2. Pirmā pačurāšana. Nokārtojoties lejiet uz starpenes ūdeni – tas nedaudz palīdzēs.
 3. Pirmo reizi pēc dzemdībām mēģinot pakakāt, nekrītiet panikā. Nē, jūs nedzemdējat vēl vienu bērnu. Kaut gan sajūtas var būt tieši tādas. Nekas lieks ārā nekrīt. Kaut gan tā var būt. Hemoroīdi var būt diezgan bieža pēcdzemdību parādība.
 4. Jūsu bērns izskatās jocīgi. Patiešām jocīgi. Jums it kā stāstīja, ka viņš būs mīlīgs un jūs viņu uzreiz iemīlēsiet. Bet viņš izskatās pēc saviebuša večukiņa, pārklāts ar dīvainu baltu ziedi un maigu pūciņu. Tas ir normāli.
 5. Puišu ģenitālijas izskatās jokaini. Oliņas šķiet milzīgas nelielā “pipucīša” vidū. Neuztraucieties, tas ir pietūkums, kurš mazināsies.
 6. Viņa pirmās kakiņas arī ir īpašas. Tās izskatās kā darva. Vecmāte atnāks paskatīties, kā jūs ar tām tiekat galā. Dažkārt nakts vidū.
 7. Jūsu pirmā duša… Sākumā būs grūti un jums liksies – vai tiešām turpmāk staigāšu ar izplestām kājām kā kovbojs? Bet pēc tam… jūs visu lieko no sevis nomazgāsit un sajutīsities kā cilvēks.
 8. Vairums vecmāšu mīl bērnus. Viņas var atnākt bez jautāšanas jebkurā brīdī, ņemt rokās jūsu bērnu, masēt viņu, spaidīt viņa oliņas…
 9. Jūsu bērns jūs neieredz. Tās nav vienkārši raudas, tas ir veids, kā viņš ar jums sazinās, it kā brīdina, kā izjauks jūsu dzīvi. Bet ja nopietni, tad tā, protams, nav. Taču var likties, ka viņš raud tikai jūsu rokās un speciāli pārbauda jūsu nervus visu nakti…
 10. Jūs savā dzīvē tik daudz reižu nebūsit dzirdējuši un sacījuši vārdu “zīst”. Un tas, ka sīks cilvēciņš zīž jūsu krūti, kļūs par realitāti. Jūs varat sajusties kā īsta mamma. Un govs.

4 Komentāri

 1. pēc dzemdībām kādu laiku nevarēs nodarboties ar seksu. tik tiešām. tik nevajag aizmirst, ka vīrs ir vīrietis. un pēc tam, ja nu kas, brīnīties. atceries, tev joprojām ir rokas, mute un dibens!

 2. Cienījamie vīrieši.Nu nevajag visu laiku domāt tikai par TO.Sievietes nav roboti.Vajag dot sievietēm laiku lai viņas varētu atkopties.Pamēģiniet paši piedzemdēt bērnu un pēc tam vēl apmierināt otro pusīti,kad neesi izgulējies bet vairākas stundas nopūlējies bērnu pabarot,pamperus apmainīt,apmazgāt un pēc tam bērnu atkal aizmidzinot…tak pagaidīt nedaudz varat ar pienākumiem pret jums gultā.

 3. Armand, Tu neaizmirsti, ka Tev ir rokas, kad berns nakti apkakajies, kad vajag nomainit pamperi, kad vajag sasildit pudeliti nakts laika, kad nakti bernam ir kolikas, nevajag par to aizmirst, tad viss bus sokolade un abi seksu ar partneri velesities vienadi

Pievienot komentāru