Ārstēšana, Sāpes

Pret sāpēm var līdzēt masāža. Kas jāzina pirms došanās uz procedūru?

Foto - Fotolia.com

Masāžu izmanto gan mugurkaula un locītavu funkcionālo traucējumu gadījumos, gan veģetatīvās un endokrīnās sistēmas regulācijas atjaunošanai, gan asinsrites traucējumu novēršanai, taču visbiežāk to iesaka muskuļu saspringuma izraisītu muguras sāpju un galvassāpju gadījumā. Jau viens seanss mazina organismā stresa hormona kortizola līmeni un palīdz vairoties prieka un laimes hormonam oksitocīnam.

Masāža palīdz uzlabot veselību daudzu saslimšanu gadījumā, piemēram, bronhīta slimniekiem palīdz atklepot. Osteoporozes skartu ekstremitāšu masēšana uzlabo kalcija, fosfora un citu minerālvielu piekļuvi trauslajiem un porainajiem kauliem. Ar masāžas palīdzību iespējams palīdzēt skoliozes un citu mugurkaula deformāciju gadījumā. Skoliozes dēļ mugurkauls saliecas uz to pusi, kurā muskuļi ir saspringti, bet otrā – ir novājināti. Lai muguru iztaisnotu, ieliekuma puse jāmasē, izmantojot atslābinošus, bet izliekuma – liekot lietā tonizējošus un muskuļus spēcinošus paņēmienus. Šajā gadījumā nepieciešami vismaz divi masāžas kursi ar desmit procedūrām katrā.

Masāžas iedarbība atkarīga no paņēmienu izpildīšanas veida.

Relaksēties palīdzēs ilgstoša, dziļa masāža, veicot lēnas kustības. Toties uzmundrinās īslaicīga, ātri veikta virspusēja masāža. Mūsdienās 90% gadījumu veic nomierinošu masāžu, tomēr dažkārt, piemēram, cilvēkiem ar pazeminātu vairogdziedzera darbību vai zemu asinsspiedienu nepieciešama tonizēšana. Masāža labvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu, jo asinis no iekšējiem orgāniem pieplūst ādai un muskuļiem. Masāža uzlabo locītavu funkcijas un saišu aparāta darbību, palielinot to elastību un kustīgumu. Pēc sporta nodarbībām vai smaga darba tā veicina pienskābes daudzuma samazināšanos muskuļos un organisko skābju izvadīšanu.

Āda masāžas laikā attīrās no raga slāņa šūnām, tiek stimulēta sviedru un tauku dziedzeru darbība. Masējot paātrinās limfas plūsma, tādējādi audiem pieplūst vairāk barības vielu un šūnas tiek atbrīvotas no vielmaiņas galaproduktiem. Procedūras laikā paplašinās asinsvadi, tāpēc audi tiek bagātīgāk apgādāti ar barības vielām un skābekli. Pēc 30 gadu vecuma vielmaiņas procesi organismā pamazām palēninās. Ar regulāru masāžas kursu palīdzību šo lejupslīdi iespējams kavēt. Tā labvēlīgi ietekmē visu organismu, rosina intelektuālā darba spējas, mazina nogurumu un stresu, atslābina saspringušos muskuļus un veicina garīgo labsajūtu.

Muskuļu atslābumu veicina siltums, tālab masāžu ieteicams veikt siltās telpās, siltā ūdenī vai pēc pirts. Glaudīšanu, ar ko sāk un beidz masāžas procedūru, veic ar plaukstas virsmu. Tā iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu, kā arī sirds un asinsvadu sistēmu, veicinot limfas atteci un asinsriti, tāpēc mazinās tūska un zūd sāpes, uzlabojas barības vielu un skābekļa piegāde ādai. Atkarībā no paņēmiena izpildes veida masāža ir nomierinoša vai uzmundrinoša. Glaudīšana rada pozitīvas emocijas, patīkamu miera un viegluma sajūtu.

Pievienot komentāru