Dzīvesveids, Padomi

Uz laba matrača mugura iztaisnojas. Fizioterapeite Agita Zariņa izvērtē matračus

Foto - Shutterstock

Tas, cik labi izguļamies, nosaka mūsu darba spējas un pašsajūtu visai dienai. Un tieši matracis, nevis gultas konstrukcija nodrošina pilnvērtīgu atpūtu. Tagad plaši tiek piedāvāti dažādi putu matrači, bet vai tajos var labi izgulēties?

 

Labs matracis − vesels mugurkauls?

Kā skaidro klīnikas “Premium Medical” fizioterapeite Agita Zariņa, matracis ietekmē mugurkaula veselību. Vesels cilvēks, kurš ikdienā nesūdzas par muguras sāpēm, var arī nejust atšķirību, guļot uz dažādiem matračiem, bet cilvēks, kuram mugurkaulā ir nevēlamas pārmaiņas, lielākajā daļā gadījumu pārliecināsies par nekvalitatīvu matraci.

– Nesaku, ka noteikti jāiegādājas ortopēdiskais matracis, bet matracim noteikti jābūt kvalitatīvam, stingram un diezgan cietam. Guļot uz mīksta un izgulēta, mugurkauls visu nakti atrodas nepareizā pozīcijā, mugura nespēj atpūsties arī guļus stāvoklī un saglabāt normālus fizioloģiskos izliekumus, – atzīst Agita Zariņa.

Ja zem galvas vēl palikts neatbilstīgs spilvens, nav jābrīnās, ka, no rīta pamostoties, muguras lejasdaļā vai kakla daļā jūtams vēl lielāks diskomforts, nekā aizejot gulēt. Ne vienmēr stīvumu rada nepiemērots matracis, bet tas noteikti var būt viens no faktoriem, kas papildus noslogo mugurkaulu un ar laiku var radīt veselības problēmas.

Guļot uz kvalitatīva matrača, mugurkauls atrodas dabiskā stāvoklī. Neatkarīgi no ieņemtās pozas tas neieliecas, līdz ar to nenobīdās skriemeļi un starpskriemeļu diski, nav saspiesti ne muskuļi un saites, ne nervu šķiedras un asinsvadi.

Pirmās divas nedēļas guļot uz kvalitatīva matrača, var sāpēt mugura, ja iepriekšējais matracis bijis pārāk mīksts un mugurkauls tāpēc gadiem ilgi naktīs nav bijis taisns. Kamēr organisms pielāgojas, paiet laiks.

 

UZZIŅA

Kas ir memory putas

Memory jeb putas ar atmiņu spiediena ietekmē lēnām izplūst, bet pēc tam spēj atgriezties sākotnējā formā. Piemēram, kad gulētājs pagriežas uz sāniem, matracis pielāgojas, savukārt, kad slodzes vairs nav, iztaisnojas.

Pievienot komentāru