Ārstēšana, Citas slimības

Aknu transplantēšanas rinda Tartu: Baibai Baronei atradies donors, šodien operācija; vēl viens latvietis miris

Personiskā arhīva foto

Priecīga ziņa – smagi slimā Baiba Barone beidzot sagaidījusi donoru un šodien tiks veikta operācija, Twitter ziņoja TV3 žurnāliste Kristīne Žilde-Krēvica, kura vēsti saņēmusi no Baibas mammas. Operācija notiks šodien. Aknu donors ir no Latvijas un šorīt vēl tika vests uz slimnīcu. Aknu transplantācijas operācija ilgšot no astoņām līdz deviņām stundām.

Savukārt LETA ziņo, ka nedēļas nogalē miris viens no trim Latvijas iedzīvotājiem, kurš Tartu klīnikā Igaunijā bija uzņemts rindā uz steidzamu aknu transplantāciju, vēsta Latvijas Televīzija.

Nesagaidot donoru, miris Leonīds Pahomovs, kuram naudu aknu transplantācijai saziedoja līdzcilvēki.

Pagaidām rindā uz aknu transplantāciju Tartu klīnikā gaida arī Austris Augusts, kuram sabiedrība oktobra vidū saziedoja 40 000 eiro, lai veiktu transplantāciju.

Atgādinām, ka pagājušajā nedēļā veselības ministre Anda Čakša paziņoja, ka nepieciešamie aptuveni 100 000 eiro Barones uzturēšanās izmaksu segšanai slimnīcā tiks segti no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fonda līdzekļiem.

Latvijā šobrīd pieaugušajiem aknu transplantāciju valsts neapmaksā, to dara tikai bērniem līdz 18 gadu vecumam. Valdība septembrī apstiprināja grozījumus Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, kas paredz valsts apmaksātu aknu transplantāciju nodrošināt no 2018.gada 1.janvāra.

1 komentārs

  1. Priecājas, ka Baiba tiks glābta, bet, lai viņu glābtu, kāds jaunam un dzīvotgribošam bija sorit jāmirst. Kādam prieki, kādam – traģēdija. Dzīve reizēm ir tik nežēlīga … Lai izdodas operācija Baibai. Turies, Baiba!

Pievienot komentāru