Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Kāpēc no rītiem uztūkusi seja?

Foto: shutterstock.com

“Kāpēc no rītiem ir uztūkusi seja, it īpaši acu plakstiņi? Kā atgūt normālu izskatu?”
 ZINTA JELGAVĀ

Sejas un plakstiņu tūska, kas parasti mēdz parādīties pēkšņi un tikpat ātri pazust, var liecināt par nieru slimību. Ja šāda problēma atkārtojas, jāseko līdzi izdzertajam un no organisma izvadītajam šķidruma daudzumam, jādodas pie ārsta, jāveic urīna analīze un jāpārbauda nieru darbība.

Tomēr, kā atzīst medicīnas sabiedrības”ARS” ģimenes ārste Lāsma Četverga, visbiežāk iemesls ir neveselīgs dzīvesveids – našķēšanās ar marinētiem un sāļiem produktiem, smēķēšana un alkohola lietošana vakarpusē, kas veicina šķidruma uzkrāšanos organismā. Sejas pampumu veicina pārslodze, stress, miega, svaiga gaisa un fizisku aktivitāšu trūkums, ilgstoša uzturēšanās nevēdinātās telpās un nesabalansētas diētas ievērošana.

Tūskas mazināšanai no rīta var iedzert kafiju vai bērzu pumpuru tēju, kas darbosies kā urīndzenošs līdzeklis, vai apēst sauju dzērveņu. Ja iepriekšējā vakarā pavairāk lietoti grādīgie dzērieni, organisma atindēšanai uz simt gramiem stiprā alkohola vēlams iztukšot glāzi ūdens.

Izskatu uzlabos sejas masāža, virzot roku kustības no centra uz sāniem, kā arī vēsas melnās tējas kompreses, zaļa kartupeļa, gurķa šķēlītes vai ledus maska.

Pievienot komentāru