Atkarības, Psiholoģija

Automašīnā ielido izsmēķis, izdedzina caurumu sēdeklī. Negadījumi no dzīves dēļ cigaretēm

Agri vai vēlu tas jūs nogalinās. Foto no interesnoznat.com

Par smēķēšanas kaitīgumu veselībai zina ikviens, tomēr ne visi ir aizdomājušies, ka šis netikums var būt arī ļoti bīstams, kļūstot par traumas cēloni vai radot ievērojamus zaudējumus mantai un īpašumam. Apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) norāda, ka pēc aptuvenām aplēsēm atlīdzībās par šādiem negadījumiem izmaksāti vairāk nekā 500 tūkstoši eiro.

Cigaretes kā vienu no negadījuma cēloņiem klienti norāda, piesakot gan īpašuma un mantas, gan nelaimes gadījumu apdrošināšanas atlīdzības – nenodzēsti izsmēķi nereti tiek minēti kā potenciālie ugunsgrēku izraisītāji, un veikalu zādzībās cigaretes ierindojas zagtāko lietu topa desmitniekā.

Saskaņā ar BALTA datiem cigaretes ir arī viens no biežākajiem balkonu aizdegšanās cēloņiem, un šādās situācijās lielākoties galvenais vaininieks meklējams dažus stāvus augstāk – pēdējo gadu laikā apdrošinātājs saņēmis deviņus pieteikumus, atlīdzībās izmaksājot vairāk kā 15 000 eiro. Diemžēl nereti šādu ugunsgrēku sekas ir daudz lielākas par izdegušu balkonu – saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem tieši nenodzēsta cigarete ir viens no biežākajiem ugunsgrēku ar smagām sekām cēloņiem Eiropas Savienībā. Lielākā apdrošināšanas atlīdzība, ko izmaksājusi BALTA par īpašuma bojājumiem ugunsgrēka rezultātā tieši nenodzēstas cigaretes dēļ, pārsniedz 200 tūkstošus eiro.

Vairāki atlīdzību pieteikumi saistīti arī ar traumām, kas gūtas uzbrukumā, kura galvenais mērķis – iegūt cigaretes no cietušā, taču atsevišķās situācijās smēķēšana kļuvusi par netiešu negadījuma cēloni, piemēram, cietušajam paslīdot smēķētavā un salaužot roku.

Daži no spilgtākajiem atlīdzību pieteikumiem, kuru cēlonis tiešā vai netiešā veidā ir cigarete:

– Izgājis uzsmēķēt un neveiksmīgi paslīdējis, salaužot roku;
– Kāpņu telpā izcēlies ugunsgrēks, jo tur novietotos bērnu ratiņos tika iemesta degoša cigarete – bojātas dzīvokļa durvis un kāpņu telpas sienas;
– Smēķējot nokritusi dzirkstele, un aizdedzies dīvāns;
– Automašīnā pa atvērtu logu ielidoja degošs izsmēķis, izdedzinot caurumu sēdeklī;
– Pasažieris, smēķējot autobusā, sabojājis sēdekli;
– Nepazīstams cilvēks prasījis cigareti, kas netika iedota, kā rezultātā nodarīti miesas bojājumi;
– Zādzība veikalā – nozagts alkohols un cigaretes.

Pievienot komentāru