Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Vai zināji, kā veidojas starpuzacu krunkas?

Foto - Shutterstock.com
Ja miera stāvoklī sejā ir starpuzacu krunkas, tad palīdzēt var:

* Botulīna injekcija. Medikaments atslābina un atslābstot muskulim izlīdzinās arī krunkas. Ja nevēlaties šādu piedāvājumu pieņemt un balsojat par organismam draudzīgām metodēm, tad atliek paļauties uz saviem spēkiem.
* Sejas fitnesa vingrojumi un pašmasāža. Tas ir lielisks veids, veselīgs un fizioloģiski draudzīgs. Izvēloties šādu veidu, ir jārēķinās, ka tas jādara regulāri. Piemeklētus vingrojumus var apgūt pie speciālista, apmeklējot nodarbības.
* Ja gribat rezultātu, bet ir slinkums vingrot, tad vēl ir jauna un inovatīva metode - Sejas Estētiskā Teipošana.
Apgūt, kā lietot sejas teipošanu, var vienā nodarbībā. Kinezioloģiskais Teips strādā pats, tas ir tikai jāuzlīmē. Sejai tas tiek lietots pa nakti, kamēr guļat. No rīta krunkas uz pieres, starp uzacīm un acu ārējos kaktiņos būs acīmredzami mazinājušās. Lietojot teipus regulāri, pieres muskuļi arī atradināsies naktī saspringt, no rīta pārsteidzot mūs ar dziļām krunkām.
* Atstāt savilktu pieri un lepoties ar to nevajag. Savilkta piere rada ne tikai krunkas, tam ķēdītē var sekot izteikta diskomforta sajūta, kas veicina nervozitāti, galvas sāpes, muskuļu savilkums starpuzacu zonā nospiedīs asinsriti acu rajonā, veicinās augšējā plakstiņa noslīdēšanu un tūskainību.

Ne vienmēr krunkas sejā ir kas neglīts. Krunkas acu ārējos kaktiņos, vai lūpu kaktiņos liecina tikai par personas dzīvesprieku. Bet ir dažas krunkas, kuras nemaz nerotā seju. Tās veido īgnu un dusmīgu sejas izteiksmi. Daudziem no mums ir gadījies dzirdēt no citiem atklātību par to, kādu pirmo iespaidu par sevi esam radījuši. Šie vārdi varētu skanēt piemēram šādi: “Pirmo reizi, kad tevi redzēju, tu izskatījies tāda dusmīga un nelaipna, bet, kad iepazināmies, izrādījās pilnīgi pretēji!”. Jūs nesaprotat, kāpēc veidojas tāds pirmais iespaids, jo iekšēji nemaz nelaipna un dusmīga nejūtaties!

Ir tādas mīmiskās krunkas kuras sejā ir iesēdušās kā zīmogs pret pašas gribu un starpuzacu krunkas ir vienas no tām!

Starpuzacu krunkas

Lai spētu ko darīt lietas labā un izlīdzināt tās, ir jāzina cēloņi no kurienes tās radušās. Tikai iepazīstot ienaidnieku sejā, var to uzvarēt.

Sāksim ar pirmo mītu kuru jāsalauž – sejas ādai novecojot, ar gadiem veidojas krunkas. Sejas āda šajā gadījumā ne pie kā nav vainīga! Tāda tipa krunkas kā starp uzacīm veidojas pilnīgi cita iemesla pēc.

Krunkām un krunciņām sejā, vienkāršoti skaidrojot, ir divas izcelsmes.

Ja sejā ir daudz sīku krunciņu, tad tas parasti ir sausas ādas dēļ. Tas novēršams ir ar piemērotu kosmētiku, pietiekamu ūdens daudzuma lietošanu ikdienā un asinsrites uzlabošanu, lai sejas āda saņemtu bagātīgu barošanu. Jo tikai asinsrite caur kapilāru sistēmu pa īstam baro sejas ādu. Ja asinsspiediens ir pazemināts, tad āda saņem barošanu trūcīgi. Šajā gadījumā ļoti palīdz vakuuma pašmasāža sejai.

Protams, pie vainas var būt laika apstākļu iedarbība, bet mēs nedzīvojam ne Norvēģijā, ne Spānijā, lai akli visu vainu veltu tikai uz sauli un vēju. Par to līdz šim tiešām stāstīts ir pietiekami, bet krunkas nepazūd!

Tādēļ, ja sejā kļūst izteiktas krunkas uz pieres vai starp uzacīm, acu ārējos kaktiņos, ap lūpām, deguna mutes rievai un neformīga sejas ovāla līnija, tad to cēlonis ir citur.

Nevajag dusmoties uz sejas krēmu, ja tas neizlīdzina šādas krunkas, kā cerēts. Sejas krēms nevar izlīdzināt dziļās krunkas, jo šīs krunkas neveido sejas āda. Šādas krunkas veidojas no sejas mīmisko muskuļu stāvokļa.

Šādas krunkas un estētiskās izmaiņas sejā ir tāpēc, ka sejas muskuļos veidojas paaugstināts tonuss. Paaugstināts muskuļu tonuss ir pārmērīgs muskuļu sasprindzinājums. Muskulis spazmē, saraujas un neatslābst. Sejā tas ir tieši tāpat, kā tas notiek ar muguru un citur ķermenī.

Tas ir vēl viens slavens mīts kurš ir jāizbeidz izplatīt – sejā ar gadiem muskuļi atslābst un seja zaudējot tonusu noslīd. Notiek pilnīgi pretējais – sejas muskuļi spazmē!

Tas, ko visi redz kā tonusa zudumu un atslābumu ir sekas muskuļu savilkumiem.

Atgriežoties pie tā, kā veidojas krunkas, ir jāsaprot anatomiski, kā piestiprinās sejas mīmiskie muskuļi. Sejas muskuļi stiprinās citādi nekā muskuļi visā pārējā ķermenī. Ķermenī muskulis stiprinās ar abiem galiem pie kaula un pa vidu sanāk nostiepts. Sejā muskuļi stiprinās tikai ar vienu galu pie kaula, otrs gals nekad nav pie kaula. Tas stiprinās mīkstajos audos vai blakus stāvošā muskulī, vai sejas ādā. Iedomājaties marionetes lelli diegos.

Ir cietais stiprinājums – koka rāmis un mīkstais stiprinājums, līdzīgi kā sejas Master with puppetmuskuļu stiprinājums dabā. Tāpēc seja ir tik kustīga. Un katra kustība pavelk kādu otru muskuļa galu!

Nevar pieiet pie spoguļa savilkt seju un pateikt ARPRĀAACC, cik man daudz krunkas ap acīm, steidzīgi kaut kas jādara! Novērtēt, vai sejā ir krunkas, var tikai tad, kad seja ir miera stāvoklī. Ja tad ir krunkas, tad tāsir un ir pienācis laiks kaut ko darīt, pašas tās nepazudīs.

Tātad krunkas starp uzacīm kā noskaidrojām iepriekš rodas muskuļu savilkuma rezultātā. Muskulītis nospazmējot, maina savu garumu un saraujas mazliet īsāks, tāpēc to otru stiprinājuma galu, kurš, piemēram, ir pie ādas, pavelk un veidojas kroka.

Tā tas izskatās, kad dusmojaties. Tikai pēc negaisa nāk saule un pēc izdusmošanās jūs muskuli atlaižat, krunka iztaisnojas. Ja dusmošanās vai neapmierinātība ar kādu situāciju pāriet hroniskā fāzē, tad muskulītis nesaraujas līdz galam un arī neatlaižas līdz galam. Tas paliek tādā mazliet pusstāvoklī, un starpuzacu krunka ir klāt! Ilgstoši cilvēkam atrodoties ne visai labā psihoemocionālā stāvoklī, muskulis nospazmējas un pats vairāk negrib atslābināties. Tā’, lūk, veidojas krunkas!

 

Ieva Paškeviča, sejas fitnesa speciāliste

dievietei_logo

[la_adsense]

Pievienot komentāru