Ārstēšana, Vēzis

Kāpēc šie 15 produkti var veicināt vēža veidošanos

1. Mikroviļņu krāsnī taisīts popkorns

1no15

Ir tik viegli ielikt mikroviļņu krāsnī popkorna paciņu, kura teju uzreiz ir gatava, bet tā var būt bīstama jūsu veselība. Pirmkārt, parunāsim par pašu paciņas materiālu. Tajā tiek izmantoti tādi ķīmiskie savienojumi kā perfluoroktānskābe (PFOA). Tas ir toksīns, ko var atrast arī uz pannām ar teflona pārklājumu. Karsējot ēdienu ierīcēs, kuras satur PFOA, šie ķīmiskie savienojumi bijuši laboratorijas dzīvnieku un vēža un neauglības iemesls. Vides aizsardzības aģentūra (EPA) pieskaita PFOA pie kancerogēniem.

Tagad parunāsim par ēdiena sastāvdaļām. Lai gan dažādi ražotāji lieto atšķirīgas izejvielas, tomēr tiek izmantota arī sojas eļļa (ģenētiski modificēts produkts), dažādi konservanti, piemēram, propilgallāts – pārtikas uzlabotājs, kas var radīt kuņģa problēmas un ādas izsitumus.

Un pašā popkornā var būt aromatizators diacetils. Piemēram, uzņēmums “Conagra Foods” iznēma no ražošanas diacetilu saturošus popkornus, jo fabrikas strādniekiem no tā radās plaušu slimības.

Visbeidzot – mikroviļņu krāsnī mainās ēdiena sastāvs, izmainās molekulas. No šādi gatavota ēdiena organisms nevar uzņemt pārtikas vielas, jo neatpazīst izmainītās molekulas. Ir virkne pētījumu, kas apliecina mikroviļņu krāsnī gatavota ēdiena negatīvo ietekmi uz veselību.

 1. Mikroviļņu krāsnī taisīts popkorns
 2. Augļi, kas satur kaitīgas vielas
 3. Konservēti tomāti
 4. Gaļas izstrādājumi
 5. Speciāli audzēti laši
 6. Kartupeļu čipsi
 7. Produkti, kas ir ļoti sāļi, marinēti vai kūpināti
 8. Smalka maluma baltie milti
 9. Ģenētiski modificēta pārtika
 10. Rafinēts cukurs
 11. Mākslīgie saldinātāji
 12. Speciālie diētiskie ēdieni
 13. Alkohols
 14. Sarkanā gaļa
 15. Gāzēti, saldināti dzērieni

2 Komentāri

 1. Vakar izlasīju, ka sarkanā gaļa veicinot dzelzs atjaunošanos organismā un cilvēkiem kam nav dzelzs it sevišķi bērniem var būt lielas problēmas. Tieci nu gudrs? Domāju, ka no visa kā padruskai nav nekas nāvīgs. Pat inde mazās devās varot palīdzēt…

 2. ko lai ēd?
  piem. par saldinatājiem – tas, ko pievienoju tejai ir tas mazakais. 10x vairāk ir maizē piem.
  tāpat lasis – kā lai zinu, kurš ir tīrs.
  Cilvekiem jādod alternatīvas, lai var izvēlēties. Ja ir piedāvājums – indi vai indi, tas dzen tikai izmisumā.

Pievienot komentāru