Bērni, Bērnība

Efektīvi veidi, kā tikt galā ar bērna histērijām

1. Kad mazais taisa kaprīzes un niķojas

1no8
Foto - Shutterstock.com

Ar drebošu sirdi gaidi nākamo bērna histēriju un neieredzi tos brīžus, kad tavs mazais atkal taisa kaprīzes un niķojas? Bērni ir eņģelīši, taču tad, kad viņiem zūd kontrole, nemaz vairs tā neliekas, vai ne? Ļoti bieži notiek tā, ka šādos brīžos kontroli pār sevi zaudē arī vecāki, tomēr tā tam nevajadzētu būt, jo ir taču pat teiciens, ka “ļaunu ar ļaunumu neuzvarēsi”.

Bērnība nav viegls posms. Soli pa solim mazulis izzina pasauli un mācās reaģēt uz visu jauno un neparasto. Viņiem nepieciešams laiks, lai pierastu pie cilvēkiem, attiecībām un uzvedības normām.

Psihologi ar pārliecību saka, ka bērniem vecumā starp diviem un pieciem gadiem ir visneaizsargātākā un nestabilākā psihe. Tādēļ arī mazuļu histērijas bieži ir pēkšņas un šķietami bez jebkāda pamatojuma. Netici tiem cilvēkiem, kuri saka, ka vecāki neko nevar izdarīt saistībā ar šo bērnu slikto noskaņojumu. Bruņojies ar pacietību, gribasspēku, gudrību un esi līdzsvarā: tagad šīs īpašības tev būs prioritāras. Tās tev sniegs spēkus saglabāt mieru un neļaus bērnam tevi ievest ārprātā.

Dažas ģimenes pietiekami ātri atvadās no bezgalīgo bērnu histēriju perioda, citām nākas ar tām samierināties pat daudzu gadu garumā. Kur slēpjas noslēpums? Jāsteidz tevi apbēdināt: burvju zāļu pret kaprīzēm nepastāv. Vecāki ir vienīgie, kuri ar tām spēj tikt galā, jo, redz, atmosfēra ģimenē spēlē lielu lomu bērna rakstura un uzvedības ieradumu veidošanās procesā.

Bērni – lai gan arī pavisam vēl maziņi, taču jau ir gudras personības, kuras saprot, ka histērija ir uzticams ceļš saņemt kāroto, neraugoties ne uz ko. Kā tikt galā ar bērna histērijām, “Parents” stāsta bērnu psihologi, piedāvājot uzzināt astoņus efektīvus audzināšanas trikus.

  1. Kad mazais taisa kaprīzes un niķojas
  2. Iemācies novērst emocionālos izvirdumus
  3. Nepiekāpies
  4. Palīdzi bērnam tikt skaidrībā ar viņa jūtām
  5. Aizmirsti par fiziskiem sodiem
  6. Pagriez bērna negatīvo enerģiju pareizajā virzienā
  7. Apbruņojies ar pacietību
  8. Ļauj bērnam izpirkt savu vainu

1 komentārs

  1. Burvju zāles ir dakteris bērziņš,pirmajā niķošanās reize.Bērns ļoti labi zin,ko viņš drīkst,ko ne.Bērni atveda mazmeitu 2.5 g.v. un viņa pirmajā tikšanas reizē pie pusdienu galda uzrīkoja “izrādi” ar kliegšanu un krišanu pie zemes.Bērna vecāki samulsuši klusēja,bet es piegāju,paņēmu mazmeitu aiz rokas,izvedu koridorā un pateicu,ka manā mājā neviens tā neuzvedas.Aiztaisīju durvis un atstāju viņu vienu.Pēc brīža kliedzieni kļuva retāki un kad ielūkojos pie viņas,viņa stāvēja pie spoguļa un skatījās savā attēlā,ik pa brīžam vēl iemēģinādama balsi ! 🙂 Pateicu,ka tikko beigs raudāt,tad lai nāk iekšā pie mums,jo mēs drīs ēdīsim kko garšīgu ! Tā bija vienīgā un pēdējā reize,vsm manās mājās…

Pievienot komentāru