Dzīves māksla, Psiholoģija

8 mīti par sievietēm, kas, iespējams, liks jums pārskatīt savus priekšstatus par sievietēm

1. mīts. Sievietēm patīk bērni

1no8
Foto - Shutterstock

.

Foto-Shutterstock
Foto-Shutterstock

Tu iedomājies, ka labi pazīsti sievieti, gluži kā reizrēķinu? Cik gan šokējoši atklājumi gaida tevi šajā rakstā.

Līdz internetā neieviesa statistiku, sievietēm bija viegli mūs, vīriešus, muļķot. Piežņaugt stingrāk korseti, paraustīt pleciņus, pakustināt kājiņu, nokrist ģībonī, aiz nēzdodziņa slēpjot smīnu. Un mēs uz gadsimtiem esam apburti ar šo neaizsargātības tēlu. Lai gan, ja tā padomā, jautājumi radās pat tad. Kādēļ gan dabai būtu vajadzība pārvērst par vāju un bezspēcīgu radību, kas nespēj par sevi parūpēties, tā dzimuma pārstāvi, kurš taču “specializējas” dzimtas saglabāšanā un turpināšanā? Vai tad daba ir idiote? Atliek paskatīties uz jebkuru dzīvnieku mātīti, lai saprastu: daba parasti ir meiteņu pusē. Tagad  kļūst pavisam skaidrs: mēs pasteidzāmies sevi nosaukt par stipro dzimumu.

Lai cik dīvaini neliktos, sievietēm daudz vājāk nekā vīriešiem strādā programma “nekaitē bērniņam”. Cilvēki principā to zināja jau sen – pietiek ar to, ka atceramies – jebkurā tautā ir ceļojošie sižeti par ļauno pamāti, bet stāstu par ļaunajiem patēviem kaut kā nav…

1. mīts. Sievietēm patīk bērni. Pāris gadu atpakaļ Palo Alto (ASV) padziļinātā uzvedības pētījumu centrā vēlējās noskaidrot, kāds ir sūdzību skaits par bērnu uzvedību dažos ātrās apkalpošanas restorānos. Rezultāti bija pārsteidzoši: uz deviņām sievietēm, kas sūdzējās par bērnu raudāšanu, troksni un skriešanu, atradās tikai viens vīrietis, kas administrācijai izteica savu neapmierinātību par svešu atvašu uzvedību, turklāt sieviešu restorānā bija tikai nedaudz vairāk.
Vispār psihologi sliecas skaidrot to ar faktu, ka sievietes vairāk uzmanības pievērš bērniem un tāpēc labāk spēj noteikt, kāda ir “laba” vai “slikta” bērna uzvedība. Un viņām tiešām sagādā ciešanas, ja kāds jauns pilsonis uz galvas liek šķīvi ar biezputru. Vēl viens pierādījums tam, ka vīrieši daudz pacietīgāk izturas pret svešiem bērniem ir vācu etnologa Grammera pētījums, kurā tika aptaujāti 2863 laulību aģentūru klienti. 60% vīriešu neiebilda, ka iecerētajai sievietei ir bērns. Tajā pašā laikā tikai 34% sieviešu bija gatavi satikties ar vientuļo tētiņu.

  1. mīts. Sievietēm patīk bērni
  2. mīts. Sievietes strādā sliktāk nekā vīrieši
  3. mīts. Sievietes ir bailīgākas
  4. mīts. Sievietes vairāk baidās no sāpēm
  5. mīts. Sievietes ir dumjākas par vīriešiem
  6. mīts. Sievietes ir vājais dzimums
  7. mīts. Monogāmu laulību izdomāja sievietes
  8. mīts. Sievietes baidās no čūskām un zirnekļiem

Pievienot komentāru