Ārstēšana, Citas slimības

Izrādās, par daudz sālsūdens degunam var kaitēt

Foto - Shutterstock

“Man gandrīz visu laiku, izņemot vasaras mēnešus, degunā ir gļotas. Saasinājuma brīžos jutīgas kļūst ausis un kakls, ir smaga galva. Skaloju degunu ar sālsūdeni, bet tas nelīdz. Kā atbrīvoties no gļotām?”

Atbild LOR klīnikas ausu, kakla un deguna ārste Ilze Sokolova: “Pastāvīga gļotu krāšanās degunā varētu liecināt par alerģiskām iesnām, piemēram, ļoti nejauks alergēns, kas mēdz izzust vasaras mēnešos, ir pelējums. Tomēr, lai noskaidrotu problēmas cēloni, vajadzīga apskate pie ausu, kakla un deguna ārsta un papildu izmeklējumi, piemēram, deguna blakusdobumu datortomogrāfija un deguna dobuma endoskopija.

Gļotas pastāvīgi var rasties izliektas deguna starpsienas vai citu anatomisku pārmaiņu dēļ, kā arī tad, ja ir traucēts gļotu transports un izvadīšana (mukociliārais klīrenss), jo deguna gļotādas skropstiņas nepareizi kustas vai ir paralizētas.

Smaguma sajūta galvā var būt deguna blakusdobumu hroniska iekaisuma pazīme.

Gļotas degunā un aizdegunē var liecināt arī par barības vada atviļņa slimību, kas izplatīta gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tas nozīmē, ka periodiski neslēdzas barības vada slēdzējmuskuļi un skābe no kuņģa nokļūst uz augšu, izraisot hroniskas pārmaiņas kaklā, aizdegunē, balsenē un pat ausīs. Pacientus gan reizēm ir grūti pārliecināt, ka vaina meklējama nevis degunā, bet gremošanas traktā. Atviļņa slimības gadījumā parasti iesaka trīs mēnešus lietot kuņģa skābi mazinošu medikamentu, bet pats galvenais ir ievērot diētu un ēšanas paradumus.

Sālsūdens, visticamāk, problēmu nenovērsīs, taču, ja to lieto biežāk nekā trīs reizes dienā, tā varētu tikai pastiprināties, jo tiks sausināta jau tā jutīgā deguna gļotāda.”

 

logo-36

Pievienot komentāru