Ēšana, Uzturs

Vai vājpiena biezpiens kavē kalcija uzsūkšanos?

Foto - Evija Trifanova/LETA

“Vai tiesa, ka osteoporozes profilaksei vajag ēst pilnpiena biezpienu, bet vājpiena biezpiens kavē kalcija uzsūkšanos? Kas vēl var traucēt kalcija nokļūšanai kaulos?”

“Labākie kalcija avoti ir piena produkti, bet kalcijs atrodams arī zivīs, dažādos dārzeņos – brokoļos, spinātos, selerijās, lapu salātos, pākšaugos – , kā arī riekstos un sēklās.

Kalciju labāk uzņemt ar vājpiena biezpienu, jo tā sastāvā ir mazāk piesātināto tauku, kurus jau tāpat uzņemam par daudz,” iesaka uztura speciāliste Lizete Puga.

“Kalcija uzsūkšanos veicina D vitamīns, tāpēc ziemā, kad nav saulītes, parasti iesaka papildus lietot šo uztura bagātinātāju, kā arī prebiotikas un probiotikas, kas atrodamas raudzētos piena produktos. Kalcija nokļūšanu kaulos kavē fitīnskābe un skābeņskābe, kas ietilpst skābenēs, spinātos, rabarberos, saldajos kartupeļos, pupās, klijās, sēklās, riekstos, sojas izolātos un citur, kā arī augsts vārāmā sāls un olbaltumvielu patēriņš, kofeīns un ar fosforu bagāti pārtikas produkti, piemēram, gaļa, olas, maize un citi.”

 

logo-36

 

 

Pievienot komentāru